Acer Aspire Switch 10 E teszt - Ismerős, új köntösben



|

Tesztlaborunkban futott egy kört a Switch 10 frissített változata.

Reneszánszukat élik a Windows-os hibrid-noteszgépek, a felcsatolható billentyűzettel kiegészített tabletek iránti hatalmas keresletet pedig a gyártók folyamatos fejlesztésekkel igyekeznek meghálálni.

Az Acer Switch 10-es szériájának legújabb tagja, mely az E utónevet kapta a keresztség során a korábbi modell tulajdonságainak jelentős részét megörökölte, azonban néhány lényeges módosítást azért kapnak a friss változat beszerzése mellett döntő felhasználók.

Akadnak különbségek

A Switch 10 E egy 10,1 hüvelykes megjelenítővel büszkélkedhet, melynek 1200x800-as felbontása a standard notebookoknál megszokott pixelszámot idézi (igaz tabletek esetén egy ilyen felbontás már sokszor alacsonynak számít). Mérnöki precizitással illesztette az eszköz közepére a képernyőt az Acer tervezőcsapata, ennek eredményeként azonban kissé széles oldalszegélyeket kapott a táblagép előlapja. Sajnos a képernyőt védő üveg felület rendkívül erősen csillog, a megjelenítő háttérvilágítása pedig nem kompenzálja eléggé a fényvisszaverést, így napfényes időben csupán nehézkesen olvashatjuk le az információkat a képernyőről. A tablet hátoldalát minőségi műanyaggal vonta be a gyártó, mely szövet-szerűen bordázott felületével biztonságosan (és ami a legfontosabb csúszásmentesen) simul a felhasználók tenyerébe.

 

Processzor tekintetében továbbra is az Intel megoldásait találhatjuk meg a fedél alatt, azonban a korábbi modellben található Z3745-ös lapkát egy Z3735F-re cserélték a tervezés során, igaz a teljesítménybeli különbség nem igazán számottevő a két feldolgozóegység között. Az eszközbe szerelt négymagos 1,33 GHz-es maximális órajel elérésére képes proci működését további 2 GB-nyi rendszermemória is segíti. A szerkesztőségünkben vendégeskedő eszközben egy gyors írási és olvasási sebességgel büszkélkedő 64 GB-os flash-meghajtót találtunk (a maximális tárkapacitásból a felhasználók számára 50 GB volt szabadon elérhető).

 

A fekvő állású készülék jobb oldalára került a táblagép három fizikai kapcsolója, melyekkel a hangerő-szabályozását, az eszköz bekapcsolását, valamint a Start-menü gyors elérését valósíthatjuk meg. Túloldalon a csatolófelületek foglalnak helyet, ide egy microUSB-t, egy miniHDMI-t, egy 3,5-es Jack csatlakozót, valamint egy microSD kártya befogadására alkalmas slotot zsúfolt a gyártó. Az eszköz töltéséhez a microUSB-csatlakozót kell használnunk, mely tovább erősíti a tabletes életérzést.

Hátulra is kamera

Az előző verzióhoz képest újdonság, hogy már a hátlapra is került képalkotó, úgy tűnik a gyártó fontosnak tartotta, hogy a hibrideket fotózásra használó userek rendkívül kis rétege ne ezen funkció hiánya miatt döntsön egy konkurens termék mellett. Persze felbontás tekintetében nem vitték túlzásba, hisz a front oldali szenzorhoz hasonlóan hátulra is egy 2 megapixeles fényképező került beszerelésre. A készülék áramellátásáról egy lenyűgöző kapacitású, 8060 mAh-s akkumulátor gondoskodik, mely folyamatos használat mellett is 7-8 órás üzemidő elérésére képes, azonban ha megfelelően gazdálkodunk az eszköz erőforrásaival akár a 10-12 órás használat is lehetségessé válik.

 

A billentyűzet csatlakoztatásához továbbra is a korábbi modell esetén már alkalmazott mágneses felületet használja a gyártó, mely problémamentesen tartja a kiválasztott pozícióban a táblagépet (az eszközt ugyanis több állásban is összekapcsolhatjuk a dokkolóval). A magyar ékezetes karaktereket is tartalmazó klaviatúra mellett a dokkoló tartalmaz még egy kissé nehézkesen használható touchpadot is, a navigációhoz éppen ezért érdemesebb a képernyő felületét használnunk. További előnyként a billentyűzet egy extra szabványos USB-porttal bővíti a készüléket, mely megkönnyíti a külső eszközök csatlakoztatását.

Összegzés

Az Aspire Switch 10 E rendelkezik néhány extra újítással elődjéhez képest, így ha figyelembe vesszük, hogy a korábbi modellt is hasonló összegért árulja még a gyártó mindenképp érdemes lehet a friss készülék mellett döntenünk. A hibrid többféle változatban (és színben) vásárolható meg, a legolcsóbb, 32 GB-os modellt (amennyiben nem kívánunk a dokkoló mellé extra HDD-t vásárolni) már 100 ezer forint alatt megkaparinthatjuk, azonban ha szeretnénk feldobni eszközünk belső tárhelyét például egy dokkolóba épített HDD-vel néhány 10 ezer forinttal magasabb árra számíthatunk.

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.