TESZT: Acer Predator 15 - Vonzó halálosztó



|

Asztali gépeket megszégyenítő teljesítményű vonzó, de agresszív külsővel megáldott ragadozó keresi játékos kedvű társát. Leteszteltük az ésszerűen összeállított gamer notebookot.

A játékosoknak szánt számítógépek piaca több éve virágzik, így érthető, hogy egyre nagyobb figyelmet kap a gyártók részéről is. Erre kiváló példa az Acer Predator szériája, amelybe a monitorokon és tableten felül természetesen notebookok is tartoznak. Tesztlaborunkban nem a legerősebb, hanem egy ésszerűen, felesleges sztárallűröktől mentes vadonatúj modell járt.


Külső

A Predator 15 a nevéből eredően egy 15,6"-os gamer notebook, amely 3,4 kg-os súlyával és közel 4 cm-es vastagságával még ebben a mezőnyben is vaskosnak minősül. A gumírozott hatású műanyag a gép minden oldalán megtalálható és stabil, csúszásmentes fogást biztosít. A hátsó részre a manapság bevett szokás szerint nem került csatlakozó, itt a méretes és jól megdizájnolt hűtés fogad, ahol a gép a meleg levegőt fújja ki. A gép két oldalán rengeteg csatlakozót találunk, köztük az obligát videokimeneteket és kellő mennyiségű (4 darab) USB 3.0-t is, valamint egy USB-C-t, amely 5 Gb/s sebességre képes (tehát nem Thunderbolt 3-as). A LAN sem maradt le, amiért egy Killer e2400-as kontroller felelős - ideális és prémium választás egy gamer gépbe.


Az SD kártyahelyen felül egy optikai meghajtó-dokkolót is kapunk, amelyben alapértelmezetten egy DVDRW modult találunk. Ezt a dobozban megtalálható Cooler Master FrostCore hűtőre cserélhetjük ki egyetlen gombnyomással. Ez nem más, mint egy ventilátor, amely a hűtési rendszert segíti ki, így játék során nem feltétlenül kell a beépített hűtésnek maximális fordulatszámon dolgoznia, hogy hűvösen tartsa a gépünket.


A gépet felnyitva egy nagyon-nagyon jó minőségű tasztatúra fogad természetesen háttérvilágítással, továbbá hosszú gomb-úttal és extra makró gombokkal. Ezek felprogramozása az előtelepített Acer segédprogrammal végtelenül egyszerű, sőt, a makró mellett rendszerfunkciókat is besorolhatunk rájuk. Sajnos a nagy hely ellenére a gombok közül kettő is osztott (Í és ű). A touchpad egy gamer notebooknál kevésbé fontos, de azért mindenképpen jó hír, hogy a Predator 15-nél ez egészen jól sikerült és a fizikai gombok is üdvözlendők.


A piros-fekete színkombinációban tetszelgő gép felső részén egy matt, IPS-panellel szerelt FHD-felbontású kijelző fogad, amely igen jó képminőséget biztosít, kellően gyors is, de a 60 Hz-nél többet ne várjunk, ahogy a G-Sync sem opció ennél a modellnél.


Fejre állítva a gépet alul egyetlen, nagyméretű hátlapot szerelhetünk le viszonylag egyszerűen, így pillanatok alatt hozzáférhetünk a RAM-foglalatokhoz, az SSD-hez és a HDD-hez is. Ezeket egyszerűen cserélhetjük, ettől a garancia nem fog elveszni (persze az így bekövetkezett károkért nem vállal a gyártó felelősséget). Ez kényelmes és biztonságos bővíthetőség, de tény, hogy ha ennél többre vágyunk, alaposan szét kell kapni a gépet, mert minden mást gondosan elrejtettek a mérnökök.


Belső

Hogy egyetlen játék se szaggasson, arról egy GeForce GTX 980M gondoskodik. Ez az egyik legerősebb mobil GPU mind a mai napig, így igazán jó választás, különösen a FHD panelhez, amit könnyedén meghajt ez a videochip akár maximális részletesség mellett is. A processzor sem fogja vissza a teljesítményt, a Core i7-6700HQ CPU igazán erős és ha kell, takarékos is tud lenni.


A csúcskategóriás CPU+GPU pároshoz 16 GB RAM és egy 256 GB-os, LiteON SSD kapcsolódik. Előbbi már-már túlzás, utóbbi viszont ideális, ráadásul hozza azt a teljesítményt, amit egy SATA6G SSD-től elvárunk. Persze a 256 GB nem sok, ezzel az Acer is tisztában van, így egy 1 TB-os HDD-t is kapunk másodlagos tárolónak.


Mindezt robosztus hűtési rendszer tartja hidegen, ami nem kis feladat, legalábbis a terhelés alatt hallatszó szélzajból erre lehet (helyesen) következtetni. A látvány és az irányítás mellett a hangra is gondoltak, sőt, még egy alsó mélynyomó nyílást is kapunk. Ez jól néz ki és mi igazán sokat is vártunk tőle, de a teszt alapján azt kell, hogy mondjuk, itt kicsit csalódtunk. A Predator 15 szép, tisztán szól ugyan, de termetéhez mérten vékonyka, erőtlen a hangja - ennél sokkal agresszívabb hangzásra számítottunk.


Mérések

A Predator 15 sebességére nem lehet panasz: a játékok 40-70 fps-sel fognak futni natív felbontásban, maximális részletesség mellett. A GTX980M és a FHD kijelző ideális párosítás, a CPU pedig kellően erős. Kellemes meglepetés, hogy normál használat során az üzemidő is egészen jó, köszönhetően a nagykapacitású akkumulátornak.


A sebességnek azonban ára van, amit elsőként a fülünkkel tapasztalunk meg. A hűtés szélzaja nagyobb a kelleténél és ezen a FrostCore sem sokat segít. A processzortól is kicsit jobb teljesítményt vártunk, már ami a Haswell-szériás 47xxHQ modellekhez mért sebességét illeti.


A Predator 15-öt ennek ellenére nem nehéz megszeretni - erős, jól néz ki és jól is használható, legyen szó játékról, munkáról, szórakozásról. Gondunk még az árral akadt: a konkurencia soraiban hasonló felépítést és teljesítményt kapunk olcsóbban, vagy közel azonos áron, így nem a vonzó árával fogja magához csalogatni a lelkes gamereket a Predator 15.

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.