Hirdetés

Putyin tanácsadója szerint békén kell hagyni a kalózokat



|

A gazdaság teljesítményéhez kell igazítani a warez elleni háború jellegét.

Hirdetés

Oroszországban mindig is óriási problémát jelentett a jogvédett anyagok warezolása, ám mostanra részben a jogvédők lobbizásának köszönhetően még olyan törvényt is sikerült hozatni az országban, amely alapján a netszolgáltatók kötelezhetőek a notórius kalózoldalak blokkolására. Részben az elmúlt időszak politikája miatt okoztak komoly meglepetést Herman Klimenko megnyilvánulásai, a férfi ezen a héten vált Vlagyimir Putyin internetes ügyekkel foglalkozó személyes tanácsadójává.

Hirdetés


A Russia 24 tévécsatornának nyilatkozva Klimenko nyilvánvalóvá tette, hogy jelenleg nem támogatja az orosz warezolókra való kíméletlen lecsapást, továbbá kritizálta a kalózoldalak blokkolására hozott törvényt is. Véleménye szerint a szerzői jogok védelme fontos, azonban a helyzetet realisztikusan szemlélve a jogtulajdonosoknak figyelembe kell venniük a gazdasági teljesítményt, ennek függvényében kell megválasztaniuk a kalózok elleni harc módját és hevességét. Momentán semmi értelme a jelenleginél nagyobb mértékben "terrorizálniuk" az orosz illegális letöltőket.


A webhelyek blokkolásának kapcsán elmondta, hogy a betarthatatlan törvény semmit sem ér, meglátása szerint a kalóz portálok blokkolási lehetőségéért való lobbizáskor a jogvédők nem is értették meg, hogy technikailag nem lehetséges teljesíteni a kérésüket. De még ha lehetséges is volna a totális blokkolás, akkor is fennáll a kérdés, hogy mennyi értelme van élni vele.


(Forrás: TorrentFreak | Nyitókép: Philippe Put)

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.