Hirdetés

A legjobb routerek májusban



|

Mutatunk pár igazán ajánlott útválasztót, ha esetleg új kellene.

Hirdetés

Manapság nagyobb szükségünk van egy igazán jó routerre, mint valaha. Minderre remek példa az Apple új MacBookja, amely a teljes vezeték nélküliségre törekszik. Természetesen a laptop mellett az okostelefonok, a táblagépek és a streamelésre használt készülékek is vezeték nélkül kapcsolódnak az internetre. Ha ez nem lenne elég, akkor a számos eszköznek egyre nagyobb teljesítmény és sávszélesség is kell. Ha nincs megfelelő, akkor streamelés közben megállhat a nézett videó, esetleg elkezdhet szaggatni a játék. 

Hirdetés

Az aktuális új vezeték nélküli szabványt 802.11ac néven ismerjük, és a 802.11n-es routerekhez képest négyszeres fejlődést jelent. Természetesen az új technológiától még nem egyformák az útválasztók, így a legjobbat megtalálni nem mindig egyszerű. Segítünk.  

 

Az ár-érték arány királya - Trendnet TEW-812DRU

A legtöbb 802.11ac-s routerrel szemben a körülbelül 44 000 forintos Trendnet TEW-812DRU nincs tele antennákkal - ehelyett szolid külsővel rendelkezik, és kicsi is. Emiatt gyakorlatilag bárhol elfér, és kicsit sem hivalkodó. A mellékelt szoftvert nem bonyolították túl, mindezek ellenére nagyobb területeken sincs gond a sebességgel. 

 

Mantis
Mantis
Bárhol elfér

 

A gamerek álma - ASUS RT-AC87U

Ez a kétsávos, 4x4 MU-MIMO antennarendszerű router két 1 GHz-es processzorral teszi még hatékonyabbá a videó és a hang streamelését, és mivel a forgalmat is okosan kezeli, a lehető legtöbbet hozza ki az egyes kapcsolatokból. További jó hír, hogy 4G-s USB-modem is csatlakoztatható hozzá, ha esetleg megadná magát a vezetékes elérés. 70 000 forintért már vihető. 

 

Ideális a játékokhoz

 

Kompromisszumok nélkül - ASUS RT-AC86U

Amennyiben egy kompromisszumok nélküli, de nem a legdrágább kategóriából származó útválasztóra van szükség, akkor nagyszerű megoldást jelent az ASUS RT-AC86U. Sokak kedvence ez a 802.11ac-s router, ami nagyobb távolságoktól sem jön zavarba, remekül oldja meg a streamelést, illetve USB 3.0-ás és USB 2.0-ás porttal is rendelkezik. Átlagosan 55 000 forintba kerül. 

 

Remek választás

 

Az óriási házakhoz - Netgear Nighthawk X6 AC3200 R8000

Aki hatalmas házban lakik, az általában nem tudja megoldani a vezeték nélküli hálózat lefedését egyetlen routerrel. A Netgear R8000-ese megpróbálja a lehetetlent, és elképesztően hatékony is a hat antennának és a beam-formingnak hála. A háromsávos router meglehetősen drága, 100 000 forintért viszont minden sarokban lesz vezeték nélküli elérés. 

 

Lenhengerlő hatótávval

 

A DD-WRT királya - Linksys WRT1900 AC

Aki haladóbb hozzáállással szeretne routert választani és bütykölni, annak fontos a nyílt forráskódú DD-WRT-s firmware is. A Linksys WRT1900 AC útválasztójára ez könnyen felrakható, ráadásul a router a nagyobb távolságokat is jól kezeli, és az egyik legerősebb a mezőnyben. Emiatt az ára 74 000 forint körül alakul. 

 

Haladóknak

 

Nektek milyen routeretek van most?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.