Hirdetés

Android Wear vs. Samsung Gear okosórák



|

Összefoglaltuk, hogy melyik platformnak mik az előnyei és a hátrányai.

Hirdetés

2014 többek között az okosórák éve volt, azonban valljuk be, hogy akármennyit is fejlődtek ezek a viselhető kütyük, még mindig hosszú út áll előttük. Fejlődhetnek funkciókban, illetve nem ártana, ha laposabbak és stílusosabbak lennének, lehetőleg hosszabb üzemidő mellett. Addig is, míg az elkövetkezendő évek választ adnak ezekre az igényekre, nézzük meg, hogy mi a helyzet most a piacon. Az Apple Watch-ra még várni kell, az Android Wear és a Samsung Gear órái azonban már hosszabb ideje elérhetőek. Mi a különbség köztük, és melyik platformnak mi az előnye? Megvizsgáltuk a kérdést. 

Hirdetés

 

Külsőre nincs nagy különbség

 

Android Wear

Példák: Samsung Gear Live, LG G Watch, Moto 360, LG G Watch R, ASUS Zenwatch, Sony Smartwatch 3

Előnyök: futtatható appok, hangalapú utasítások, Google Now, lépésszámlálás és néha a pulzus mérése

Hátrányok: csak androidos készülékkel működnek, nincs hanghívás

 

Az Android Wear az eddigi legnagyobb platform a viselhető kütyük piacán. A szoftver rengeteg órán működőképes, és mindegyik ugyanazokat az appokat tudja futtatni, amiket egy androidos telefonról tölt át. Az ilyen órák használatához Android 4.3-ra van minimum szükség, illetve a telefonban Bluetooth LE-nek vagy 4.0-nak is lennie kell. Az ilyen eszközök sem iPhone-okkal, sem windowsos telefonokkal nem működnek. 

 

LG G Watch R

 

A robotos okosórák számtalan dizájnnal készülnek, van olyan, amelyik szögletes, van amelyik kerek kijelzőt kapott. Az egyik bőr szíjat, a másik fémet kap, némelyik fém, némelyik műanyag. Mindegyikben van mikrofon, aminek hála kereshetünk hangalapon a Google-lel vagy indíthatunk hangutasításokat - sajnos azonban kihangosítóként nem funkcionálnak, és kamera sincs bennük. Mostanában 4 GB tárhellyel adják őket, amit mi nem tudunk kezelni - a tárhely az appok letöltéséhez és a Bluetooth-képes fejhallgatókon keresztüli zenelejátszáshoz van. 

Mindegyik Android Wear-alapú óra színes érintőkijelzővel rendelkezik, amit meg kell érinteni, hogy lássuk az időt. Természetesen van állandó, tompított mód is, de úgy jóval hamarabb merül az akku, ami általában amúgy is csak egy, legjobb esetben két napra elég. 

Jó hír viszont, hogy appból bőven találunk használhatót, és azok ráadásul az androidos telefonnal is hibátlanul tudnak együttműködni. Némelyik androidos órába pulzusmérőt is tettek, lépésszámlálót pedig mindegyikbe. Az újabbaknál nem ritka a GPS sem, de összességében úgy találták ki őket, hogy az okostelefonnal együtt használjuk. 

 

Samsung Gear órák

Példák: Galaxy Gear, Gear 2, Gear 2 Neo, Gear Fit, Gear S

Előnyök: vannak appok, lépésszámlálás, pulzusmérő, hanghívások

Hátrányok: csak Samsung telefonokkal működnek, az app-választék nem a legjobb

 

A Samsung Gear okosórák legnagyobb hátránya, hogy csak Samsung okostelefonokkal működnek, így még az Android Wear-alapúaktól is korlátozottabbak. A többségük viszont használható hangszóróként is, így a hanghívások lebonyolítását ezeken keresztül is megoldhatjuk. A Gear S még ettől is tovább megy, és saját SIM-foglalattal rendelkezik, tehát adott esetben önálló készülékként is funkcionálhat. 

 

Samsung Gear S

 

A Gear Fit okoskarkötőt kivéve mindegyik az úgynevezett Gear appokat futtatja, amelyek a Samsungtól tölthetőek le telefonon keresztül. A Gear órák a gyártó saját Tizen rendszerét használják, és sajnos egyelőre nincs rájuk akkora alkalmazáskínálat, mint az Android Wear vagy éppen a Pebble esetében. 

Van viszont beépített kamera a Gear 2-ben és a Galaxy Gearben, és a legtöbb méri a pulzust is. Intő jel, hogy egy év alatt öt is jött a Gear órákból, így aki samsungos okosórát akar, annak talán megéri még várnia. Ráadásul könnyen lehet, hogy a jövőben az Android Wear felé is jobban nyitnak, mint tették azt a Gear Live-val is. 

 

Keresztplatformos riválisok

Példák: Pebble Steel, Martian Notifier

A piacon elképesztő mennyiségben találunk olyan okosórákat is alternatívaként, amelyek egyik fenti platformra sem építenek. Természetesen ilyenkor vannak előnyök (vízállóság, olcsóbb ár, hosszabb üzemidő), sokszor Androiddal, iOS-szel és még Windows Phone-nal való kompatibilitás is, azonban hátrányok is akadnak (általában nincs érintőképernyő, csak kevés app futtatható, láthatóan gyengébb az alkalmazott technológia). 

 

Martian Notifier

 

Az alternatív választásra remek példa a Pebble, ami sokak számára vált be az egyszerűsége és a hosszabb üzemideje miatt. Napi használatban és rövid odapillantásokra egyszerűbb és sokszor használhatóbb, mint a sokkal fejlettebb Apple Watch, Android Wear és Samsung Gear platformok szülöttei. 

 

Ti használtatok már valamilyen okosórát? 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.