Hirdetés

Az 5 legjobb gamer billentyűzet



|

Több szempont szerint is lehet játékra billentyűzetet választani - mutatunk párat a legjobbak közül.

Hirdetés

Attól függetlenül, hogy új vagy meglévő PC-hez keres valaki billentyűzetet, egy biztos: játékra nem lesz jó bármelyik modell. Egy megfelelő választás segítségével biztosak lehetünk benne, hogy a kedvenc játékunkban is jobb eredményeket érünk majd el. 

Hirdetés

A gamer billentyűzetek persze mindenféle alakban, színben és méretben léteznek, sőt, kifejezetten játéktípusra szabott verziók is vannak, akárcsak az egerek esetében. A legjobb mindenkinek mást jelent, és nagyban függ a rendelkezésre álló kerettől, valamint az igényektől. Mi most megmutatunk néhányat a legjobbak közül, amelyeken érdemes elgondolkodni új gamer billentyűzet keresésekor. 

 

Razer BlackWidow Ultimate - a legesleg

Nehéz lenne jobbat letenni az asztalra a Razer BlackWidor Ultimate-nél. A gyors válaszidő mellé remek dizájn, sok makró és rengeteg szoftveres opció is társul. Ebben a mechanikus billentyűzetben gyakorlatilag minden megvan, amire csak szükség lehet játék közben, kategóriától függetlenül. A dedikált játékmód még a Windows gombot is letiltja, az MMO-k szerelmesei pedig menet közben is rögzíthetnek makrókat. Az alapverzió valamivel 40 000 forint alatt már elérhető. 

 

Logitech Wireless Illuminated Keyboard - a legjobb vezeték nélküli

Egy gamer általában nem bízik meg a vezeték nélküli perifériákban, ezért ezekből nincs is valami sok. Adott esetben mégis lehetnek olyan helyzetek, amikor vezeték nélkül kell megoldani a feladványt. Ebben az esetben a Logitech Wireless Illuminated Keyboard lehet a megfelelő választás, a K800-as modell. A lapos és strapabíró eszköz egy feltöltéssel tíz napot is kibír, a közelségérzékelőnek hála pedig csak szükség esetén ég a háttérvilágítás. Elsősorban a kanapégamerek díjazhatják. Az ára 30 000 forint környékén alakul. 

 

Microsoft SideWinder X4 - a legjobb az olcsók között

Természetesen attól, hogy valaki nem tud sok pénzt szánni egy gamer perifériára, még nem kell lemondania a kategóriáról. Az olcsóbb játékos billentyűzetek között például kiváló választás a Microsoft SideWinder X4-ese, amely narancssárga háttérvilágítással operál. Az appfüggő profilokat 18 makróval lehet kiegészíteni, így vélhetően egyetlen játéktípusban sem lesz hiányérzete a használójának. A beszerzése ma már sajnos kissé nehézkes, de jó hír, hogy egy ilyennel egyszerre 26 billentyűt is gond nélkül lehet püfölni. 

 

Corsair Vengeance K70 RGB - a legjobb mechanikus

A Corsair Vengeance K70 RGB három eltérő kapcsolót is kínál. A Cherry MX Red a könnyed érintéseket kedvelő gamereknek kedvez, a Cherry MX Blue a nagy ellenállást és zajt preferálóknak szerez örömteli perceket, míg a Cherry MX Brown középutat kínál. A billentyűzet egyik legérdekesebb funkciója az, hogy minden egyes gombot egyedileg lehet színezni, így biztos, hogy megy majd a gépházhoz és az egérhez. Az ára 40 000 és 50 000 között alakul. 

 

CM Storm QuickFire Rapid (Tenkeyless) - a legjobb a kicsik közül

A gamer világban is van olyan, hogy bizony nem csak az extrák jelentik a fő szempontokat, hanem a méret és a helytakarékosság. Szerencsére kompakt billentyűzet is van erre a célra, az egyik legkiválóbb, amelynél nem kell lemondani a strapabíró és gyors működésről, az a CM Storm QuickFire Rapid. A mechanikus billentyűzet ötféle kapcsolóval választható, a Windows-gomb letiltható, és extra gombok is járnak hozzá. Csak 36 centi széles. Valamivel 30 000 forint fölött beszerezhető. 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.