Hirdetés

Bezzeg az én időmben - retro kütyüparádé



|

Jó néha visszatekinteni, még akkor is, ha tudjuk, hogy 20 évvel ezelőtt az IT-cuccok méregdrágák voltak, és feleennyire sem jól használhatók. Szerencsére az IT retró iparága él és virul, a régmúlt eszközei sokszor ötletesen megújulva beszerezhetők ma is.

Hirdetés

 

Casio Classic Calculator Watch

 

Ki ne emlékezne a számológépes kvarcórára? Nagyon nagy szó volt annak idején ilyet birtokolni, hiszen ébresztett, zenélt, stoppert használhattunk és számolhattunk vele, miközben persze mutatta az időt. Valljuk be, a gyakorlatban nem sok mindenre volt jó, hiszen koncentrálni kellett, hogy ujjbegyünkkel tényleg csak a kívánt gombot illessük, de ma is visszaidézi azt a stílust és a felhőtlen 80-as éveket gombelemes működésével, cseppállóságával és műanyag szíjával.

Itthon nem forgalmazzák a Casio CA-53-at, de megrendelhető a gyártótól 25 dollár körüli áron.



Retro Duo Portable NES/SNES Game System

 


Elegünk van az érintőképernyős, bögyörgetős okostelefon játékokból? Szeretnénk tisztességes, régimódi címekkel szórakozni lehetőleg utazás közben is, például az itthon is nagyon népszerű Super Nintendo hordozható változatával? A mintegy 100 dollárért vesztegetett Retro Duo Portable NES/SNES Game System olyan játékvezérlő-alakú mobilkonzol, melybe beleilleszthetjük a régi kazettákat. Jár vele társkontroller többjátékos módhoz, 8 órán át bírja a terhelést, tévére csatlakoztatható, szóval irány a pince és elő a klasszikusokkal!

Ha sokallnánk az árát, akkor feleannyiért választhatjuk a szobai, tévére köthető Retro Duo változatot.

 

 

CB Radio iPhone Handset

 

Itthon, a vasfüggöny mögött nehéz volt hozzájutni, és jobbára taxisok használhatták, de Amerikában minden kamionosnak CB-rádiója volt a mobiltelefon-korszakot megelőzően. Az iPhone, illetve bármely jack aljzattal rendelkező telefon tulajdonosai most újraélhetik például a Konvoj című filmet a CB Radio Handset for iPhone révén. A hangerőszabályzóval, mikrofonnal, tartás és válasz gombokkal felszerelt apróság igazán kézreálló, és még egy némító is van rajta, hogy visszaidézhessük az egyirányú kapcsolat hangulatát (vétel, vége és hasonlók).

Vigyázat! Lehet, hogy a rend őrei mobilnak és nem kihangosítónak minősítenék az eszközt.

 

 

Floppy poháralátétek

 

A konyhában sok mindenre használható a hajlékonylemez, például fel lehet mágnesezni a hűtőre, persze ettől a rajta tárolt adatok elvesznek. Használható poháralátétnek, de nem lenne túl kegyeletteljes a gyakorlatilag kihalt adathordozóval szemben, ha az ital okozná a halálát. Sokkal jobb a puha szilikonból készült, floppylemezt formázó alátét, mely sárga, kék és fekete színváltozatban kapható, a gyakorlatból igen jól ismert árnyalatokban.

Gyermekeink bizonyára nagy szemeket meresztenek majd, csakúgy, mint a magnókazetta és a walkman láttán. Kár, hogy elég drágák: darabonként tíz dollárt kérnek értük.

 

 

 

Padintosh Case For iPad

 


Szinte kötelező a modern, drága mobilkütyük személyre szabása, de ha így teszünk, tegyük már igényes retró szellemben. A 80-as évek és az ősi Macintosh gép nagysága előtt tiszteleg a Padintosh védőtok, melyet az iPad 2 vagy iPad 3 viselhet magán jogos büszkeséggel.

Az ultravékony, 2 milliméteres burkolat használható a Smart Cover társaságában is, és pontosan ráillik a világ kedvenc táblagépeire, azt az illúziót keltve, hogy az almás cég még ma is gyárt innovatív és egyben munkára alkalmas eszközöket.

 

 

Klasszikus USB joystick

 


Ma is kaphatók botkormányok PC-hez, ám azokat kezelni teljesen más érzés, mint játszani egy jó öreg Quickshot joystickkal. A modern botkormányok ugyanis nemcsak az elmozdítás irányát, de mértékét is érzékelik, míg a régi idők eszközei csak két állapotot ismertek, vagy elmozdult adott irányba a kormány, vagy nem.

Ha a játéktermek, a C64 vagy akár a Spectrum darabos, 8 bites hangulatát idézve és a billentyűzetet kímélve szeretnénk játszani, akkor 18-25 dollár közötti áron szerezhetünk hozzá megfelelő USB-s vezérlőt, mely nem igényel drivert, és képes együtt dolgozni az emulátorszoftverekkel.

 

 

8 bites táblagépvédőtok

 


Évtizedek kellettek ahhoz, hogy a nagy pixelek okozta lépcsős vonalak lassan eltűnjenek a kijelzőkről, míg végre jött a retinamegjelenítő, és mások is rádupláztak a felbontásra. Persze lassan hiányozni kezdenek a 8 bites hőskorból ismerős „kockák”, a darabos, 8 vagy 16 képpont magas és széles ikonok és betűk.

Vicces, de épp a retinakijelzővel rendelkező, szupersima képű iPad 3 tulajdonosait célozzák a 8 bites táblagéptok készítői. Persze nem adják ingyen a műbőr utánzatú, belül puha tokot, az eszköz közel 30 dollárral rövidíti meg bankszámlánkat.
<>hopp.pcworld.hu/9078<>

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.