Hirdetés

Fotós tippek utazáshoz - második rész



|

Adunk pár újabb alapvető tippet a nyaralási fotókhoz.

Hirdetés

Legutóbb már kitértünk néhány olyan dologra, amelyeket szem előtt tartva el lehet érni, hogy a nyaralási fotók ne csak unalmas képek legyenek, hanem érdekes és lenyűgöző fotók kollekcióját mutathassuk be otthon. Következzen most még néhány tipp. 

Hirdetés

 

Játék a szögekkel 

Egy teljesen általános tárgyat vagy élőlényt le lehet fotózni úgy is, hogy az szokatlan és kreatív legyen. Mindehhez csupán a szöget kell megváltoztatnunk. Nézzünk szét, és ne féljünk arrébb menni azért, hogy megtaláljuk a legjobb szöget. Egy strandon ha valamiért nem áll össze a látkép, keressünk az előtérbe néhány csónakot, hálót vagy sziklát. Sokszor térdmagasságból fotózva is érdekes eredmények születnek. 

 

Innen aranyosabb

 

Érdekes emberek

Gyakran előfordul, hogy a látogatásunk tárgyát képező helyszínen az emberek legalább olyan érdekesek, mint a látnivalók. Mivel az emberek is remek tárgyai lehetnek egy-egy fotónak, ezért ne féljünk célba venni azokat, akik az utcán bóklásznak, pihennek vagy dolgoznak. Természetesen nem mindenki szeretné, ha lefényképeznék, ezért udvariasságból kérjünk engedélyt a kép készítése előtt. Ehhez persze a helyi nyelvet mindig érdemes tanulmányozni - már csak a válasz miatt is -, és a döntést tiszteletben tartani.  

 

Sötétség és reggel

Azért, mert már nincs napsütés, a fényképezőt nem muszáj eltenni. Este és éjszaka nagyon jól lehet kísérletezni a hosszabb záridejű képekkel, amelyeknek remek tárgyát adhatják az autók fényszórói az utakon. Mindehhez persze nem árt egy állvány vagy valamilyen biztos tartást adó alap, illetve a közelben sétálókra is figyelni kell. 

 

Reggel még szebb

 

A drámai képek készítéséhez nem árt korai órára időzíteni az ébresztőt, és megnézni, hogy milyen a helyi napfelkelte. Bár ez egy nyaraláson nem mindig esik jól, fotós szemszögből elengedhetetlen legalább egyszer korán kelni, és megpróbálkozni a napfelkeltés fotókkal. 

 

Ugyanott, máskor

Amikor találunk egy igazán érdekes helyszínt, akkor jó dolog oda később is visszatérni. Nem csak azért, hogy megnézzük, hanem, hogy le is fotózzuk. A kikötő, esetleg egy híd - vagy bármi más - elvégre nem ugyanazt a látképet adja a napsütéses déli órákban, mint naplementekor vagy este. 

 

Más, mint nappal

 

Utómunkálatok

A lehető legjobb az, ha már a fotózáskor a maximumot hozzuk ki a képeinkből. Ha ez nem sikerült, akkor egy képszerkesztő szoftverrel érdemes finomítani az eredményen. A nyáresti képekhez remek megoldás lehet a színhőmérséklet meleg irányba tolása, míg a téliekhez a hűvösebb irány lehet kedvező. Utólagosan korrigálhatóak a túl világos és túl sötét területek is, de persze nem szabad túlzásokba esni, különben természetellenes fotókat kapunk. Próbáljunk ki szűrőket is az érdekes és tetszetős képekért. 

 

Bár azt a szabályt érdemes betartani, hogy fotózás előtt vegyük le a lencse védőkupakját, ezen kívül a legjobb, ha a fantáziánkra bízzuk magunkat. A szokatlan szögek, a beállításokkal való kísérletezés és az utólagos szerkesztés mind hozzájárulhatnak a lenyűgöző anyagokhoz. 

 

Ti hány képet csináltok átlagosan egy nyaraláskor? 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.