Hirdetés

Hivatalos az Oculus Rift gépigénye



|

Egyelőre csak a Windows lesz támogatott, az is asztali számítógépen.

Hirdetés

Az utóbbi évek legérdekesebb gamer perifériafejlesztéseit a VR-headsetek jelentették, hiszen az ígéretek szerint ezek képesek lesznek szó szerint egy újabb dimenzióval kibővíteni a játékok érzékelhető látványvilágát. A legfontosabb piaci szereplő a Facebook tulajdonában lévő Oculus VR, amely Oculus Rift nevű terméke több évnyi fejlesztés és demózás után valamikor 2016 első negyedévében fog elérhetővé válni az érdeklődő fogyasztók számára. Az áráról egyelőre nincs konkrét információ, de biztosan nem lesz olcsó, várhatóan 200-400 dollárt kérnek majd érte.

Hirdetés


Kell hozzá a vas

A hardver megjelenési idejének bejelentése után az Oculus VR most leleplezte a használatához szükséges számítógép javasolt specifikációit is. A várható követelményekről eddig szinte szó sem esett, ám feltehetően mindenki sejtette, hogy komoly PC kell majd hozzá.


Ugyan az Oculus Rift használatához nem kell hihetetlenül brutális számítógép, de a hardverigény egy darabig azért erősen szűkíteni fogja a potenciális vásárlók körét. A tájékoztatás szerint a javasolt processzor minimum egy Intel Core i5-4590 vagy hasonló, a négymagos központi egység hazánkban olyan bruttó 60 ezer forint környékén szerezhető be. Rendszermemóriából 8 GB kell a Riftnek, amely nem kirívó, a modern gamer számítógépek esetében egyébként is ennyi a javasolt mennyiség.


A legdrágább mulatságnak a videokártya nevezhető, ugyanis NVIDIA GeForce GTX 970 vagy AMD Radeon R9 290 teljesítménybeli szint kell a Riftnek, mindkét hardver olyan 100 ezer forint környékén kezdődik. Amit viszont fontos kiemelni, hogy a VR-szemüvegnek a kettő darab USB 3.0 kapu mellett egy 297 MHz-es órajelű HDMI 1.3-ra is szüksége van.


A grafikus hardver nagyobb problémát jelent, mint elsőre gondolnánk. Egyrészt a jelenleg piacon lévő gamer laptopok dedikált videolapkái nem rendelkeznek elegendő teljesítménnyel, másrészt pedig ha van is a laptopon HDMI 1.3 kimenet, akkor sem biztos, hogy a port képes megfelelő órajelen üzemelni, köszönhetően a GPU és HDMI port indirekt összeköttetésének. A notebookok adatlapján hiába van feltüntetve a HDMI 1.3 kimenet, az Oculus Rifttel való kompatibilitásuk ennek ellenére nem garantált.


Egyelőre csak Windows

További kellemetlen fejlemény, hogy az Oculus Rift a belátható jövőben kizárólag Windows rendszeren lesz működőképes (Windows 7 SP1 vagy újabb), leállt a munka a Linux és Mac OS X platformokra tervezett meghajtókon és fejlesztői készleteken. Nem örökre, a tervek szerint idővel ezeken is használható lesz az Oculus Rift, ám a vállalat korlátozott erőforrásai egyelőre csak a windowsos szoftverek reszelését teszik lehetővé.


Használható lenne az asztali számítógépetekkel az Oculus Rift?


(Nyitókép: Nan Palmero)

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.