Hirdetés

Netbook, ahogy a tervezői sem képzelték



|

A netbook néhány éve nagyon népszerű volt, de hamar kinőtték a felhasználók, és szép lassan el is sorvadt. De akkor mégis miért érdemes lecsapni rá a használtpiacon?

Hirdetés

Nem fedeztünk fel titkos voodoo varázslatot, a netbook csak netbook marad, de azért néhány trükköt bevethetünk, hogy használható sebességre gyorsítsuk. És miért is érdemes ezzel foglalkozni? Eláruljuk!


Hirdetés


Olcsó PC

Gyönyörűek az új gamer notebookok, de drágák. Sőt, sokaknak még a 120-150 ezer forintos, belépőszintű gépek is megterhelően sokba kerülnek. Egy másik eset, amikor olyan, egyszerűbb feladatra kell gépet szereznünk, amihez még a Core i3/Pentium stb. is túlzás. Ilyenkor érdemes a használtpiacra ellátogatni, ahol ajándék árakat találunk a netbook menüpont alatt.



A használt notebookok piaca hemzseg a mini PC-ktől, vagyis netbookoktól. Átlagos modellt már 18 ezer forintért kapunk, 25 ezer forintért már némi extra is jár, 40 ezer forint körül pedig már az újabb generációs, erősebb, nagyobb felbontású kijelzővel szerelt példányokat is megszerezhetjük. Fontos adalék a netbookokról, hogy nagyon sok esetben olyanok árulják, akik anno megvették a kis gépet, majd hamar rájöttek, ennél számukra több kell, így a gép visszakerült a dobozába és mostanáig ott is maradt. Vagyis alig használt, közel bolti állapotú gépet is kifoghatunk viszonylag könnyedén! Innen már csak egy kis fantázia kell, hogy mégse olyan sebességen használjuk, mint amire anno képes volt a kis gép.


Pimp my netbook

Amikor kiszemeljük a használt gépek kínálatából a megfelelő árú netbookot, nézzük meg a gyártó weboldalán vagy korabeli tesztekben, hogy milyen belsővel szerelték a gépet. Számunkra most az a fontos, hogy 2,5 colos, SATA HDD dolgozzon benne, a DIMM-foglalathoz hozzá lehessen férni könnyedén és lehetőleg kétantennás Wi-Fi legyen benne. A következő körben a Windows 7 Startert vegyük elő. Frissítsük a gép firmware-ét, majd a Windows 7-et hozzuk naprakész állapotba, végül pedig jöhet a Windows 10 frissítés. Ez a Starter esetében is teljesen ingyenes, ami azért elég jól hangzik.



Amikor a csigalassú gép ezzel is megküzdött, jöhet a memóriabővítés. Itt általában egy DIMM-foglalattal számolhatunk, amibe egy 2 GB-os modult szereljünk be, ezzel azért már legalább lehet böngészni, chatelni és irodai programokkal dolgozni. Ha a gép továbbra is stabil, következhet a legfontosabb bővítés: a lassú HDD-t váltsuk le egy SSD-re: a Kingston V300 120 GB például kb. 13 ezer forintért a miénk lehet és tökéletesen elegendő ehhez a géphez.



Akinek a Wi-Fi túl lassú, még ezt is leválthatja akár egy Dual Band Wi-Fi ac modulra is. A végeredmény egy 40 ezer forintból kihozott, elfogadható sebességű, 1 kg-os minigép, ami jó akkumulátorral nagyon sokáig használható egyetlen töltéssel.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.