Hirdetés

Október legjobb videokártyái



|

Ajánlónkban áttekintjük a legfontosabb árkategóriák legjobb vételeit.

Hirdetés

Az év vége különleges időszak a gamerek számára, hiszen ilyenkor gyors egymásutánban válnak elérhetővé a nagy kiadók millió dollárokból fejlesztett címei, így a szokásosnál többet motoszkál a játékosok fejében a számítógépük renoválásnak gondolata. A hónap processzorainak kitárgyalása után nézzük, hogy jelenleg milyen videokártyákat érdemes választani a legnépszerűbb árkategóriákban!


20 ezer forint

A belépőkategóriában jelenleg nincs üdítő pezsgés, olyan bruttó 18 ezer forint környékén már lehet kapni 1 gigabájtnyi GDDR5 memóriával szerelt AMD Radeon R7 240 és NVIDIA GeForce GT 730 videokártyákat. A két termék teljesítményre és funkcionalitásra lényegében azonos, bár az AMD kártyája támogatja a gyártó Mantle grafikus programozási felületét, ez néhány játékban – például Battlefield 4, Thief, Sniper Elite V3 – előnyt jelenthet. Csodát nem kell várni: a Mantle célja a meglévő számítási kapacitás hatékonyabb kihasználása, a puszta izomerő pótlására nem képes.


Sapphire Radeon R7 240


Lehetőség szerint a vásárláskor menjünk egy picivel 20 ezer forint felé: a szintén 1 GB GDDR5 memóriás AMD Radeon R7 250 és NVIDIA GeForce GT 740 kártyák ~23 ezer forinttól kaphatóak, abszolút megéri kiadni értük az extra 5 ezer forintot. Végül egy jó tanács: a belépőkategóriában teljesen értelmetlen az 1 gigabájtnál több grafikus memória, a gyártók ezt csak amolyan mézesmadzagként vetik be a kevésbé tájékozott fogyasztók meggyőzése érdekében.


30 ezer forint

Ennyiért már egész tisztességes videokártyákat lehet kapni: ezeken többnyire az újabb játékok is futtathatóak 1080p-ben és közepes-magas beállítások mellett, bár a 60 képkocka/másodperces sebességhez azért bőven vissza kell venni a minőségből. A kategória legjobb választása egyértelműen az NVIDIA GeForce GTX 750: a termék árban és teljesítményben körülbelül azonos az AMD Radeon R7 260-nal, azonban 95 helyett 55 Watt a TDP-je.


ASUS GeForce GTX 750


Körülbelül 5-6 ezer forinttal drágábban az NVIDIA GeForce GTX 750 Ti és AMD Radeon R7 260X közül választhatunk, objektíven az előzőt érdemes kiszemelni. Teljesítményre körülbelül ugyanott vannak, azonban a GeForce TDP-je 60 Watt, míg a Radeoné 115 Watt.


50 ezer forint

Errefelé kezdődik a komoly gamer videokártya, bruttó 54 ezer forint környékén 2 GB memóriájú AMD Radeon R9 270X és NVIDIA GeForce GTX 760 közül lehet választani. Teljesítményre egy hangyányival gyorsabb a Radeon, viszont a GeForce TDP-je alacsonyabb egy picivel (185 vs. 170 Watt). Nincs egyértelmű győztes, mindkettő kártya megéri az árát.


Gigabyte Radeon R9 270X


70-80 ezer forint

Az árszegmensben két kártya küzd egymással: az AMD Radeon R9 285 és NVIDIA GeForce GTX 770. Előbbi olyan 73 ezer forintnál kezdődik, utóbbi 78 ezernél. A Radeon kevesebbet fogyaszt (230 helyett 190 Watt a TDP), de a GeForce néhány százalékkal gyorsabb; jelen esetben a AMD kártyája tűnik a jobb választásnak.


XFX Radeon R9 285


110 ezer forint

Az árkategória királya egyértelműen az NVIDIA GeForce GTX 970: a nemrég bejelentett kártya tipikusan gyorsabb az AMD Radeon R9 290X-nél, viszont a TDP-je 290 helyett csupán 145 Watt.


MSI GeForce GTX 970


NVIDIA GeForce GTX 980: van értelme megvenni?

A piac jelenlegi legerősebb egy GPU-s videokártyája az NVIDIA GeForce GTX 980: a szörnyeteg ára bruttó 168 ezer forintnál kezdődik, azaz olyan 60 ezer forinttal drágább a legolcsóbb GTX 970-esnél.

EVGA GeForce GTX 980


Sajnos cserébe csak olyan 15-20 százalékkal gyorsabb, így maximum az olyan tehetősebb vásárlóknak ajánlható, akik már most szeretnének 4K felbontásban játszani.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.