Hirdetés

Öt sztereó hangfal, amit érdemes megvenni



|

PC-s hangfalat már 1000 és több millió forintért is kapunk, de megvenni egyiket sem érdemes. Mutatunk ötöt, amit viszont igen.

Hirdetés

A számítógéphez hangfalat választani nem is olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, ráadásul igen fontos lépés, hiszen rengetegféle tartalmat ezen fogyasztunk, legyen az film, zene vagy játék. Éppen ezért fontos, hogy ne csak a PC legyen erős, a monitor legyen szuper, de a hangfalak is legyenek jók annyira, hogy tényleg bele tudjuk élni magunkat a történésekbe. Kiválogattunk 5 darab 2.0/2.1-es szettet, melyek viszonylag olcsók, mégsem botrányosan rossz a hangjuk.

 

Hirdetés

Hangfalválasztás

Mielőtt rátérnénk néhány ajánlatra, következzen pár megfontolandó kérdés. Nézzük meg, hogy milyen méretű hangfalakban gondolkodunk: mekkora fér el az asztalunkon, mekkora teret szeretnénk betölteni a hanggal és hogy sztereó vagy térhangzást keresünk-e.

Amennyiben notebookhoz választunk hangfalat, lehet, hogy érdemes kisebb méretűt, esetleg zsinórnélküli üzemmódra is képes, Bluetooth modellt választani.

Ha sok filmet néznénk és játékot játszanánk, egy külön mélyláda sokat dob az élményen a mély basszusokkal – ilyenkor a 2.1-es rendszereket ajánljuk.

Nem biztos, hogy csak a PC-nkkel szeretnénk a hangfalrendszert használni, ezért olyan modellt keressünk, melyre többféle eszközünket is rákapcsolhatjuk.

Mivel ezek a hangfalszettek saját erősítővel rendelkeznek, hasznos lehet a fülhallgató kimenet és a könnyen elérhető hangerő-szabályzó is.

Az ár fontos tényező, de azt is vegyük számításba, hogy egy ilyen rendszer hosszútávra szól, vagyis nem érdemes túlságosan spórolni rajta.

Mielőtt megvásárolnánk a kiszemelt hangfalkészletet, mindenképpen menjünk el valahova és hallgassuk meg – lehet, hogy nem is erre a hangzásra vágyunk.

 

Logitech S150

4500 forintos, abszolút belépőszintű hangfalpár, melynek vonzó tulajdonsága, hogy nem kell hozzá külön tápegység és USB-ről megy, vagyis a PC-s zaj nem kerül bele a hangba. Persze a méret és a fogyasztás azt is előrevetíti, hogy teljesítményben és hangzásban nem kapunk maradandót, de az biztos, hogy egy szimpla notebook speakernél jobban fog szólni.

 

 

Genius SP-HF 360B

Egy másik „filléres” sztereó hangfalpár, amely azonban már nagyobb méretű és fából készült. A Genius ezen a területen egészen profi, ami azt jelenti, hogy olcsó hangfalaiból is vállalható hangot képes kicsikarni. Ez a 6 ezer forintos szett mérföldekre van a hi-fi-től, de egyben a mobil gépekbe rejtett csipogóktól is. Aki eddig utóbbit használta, az ezzel a váltással hatalmasat lép előre.

 

 

Creative T3150 Wireless

Egy 2.1-es rendszert is beválogattunk, méghozzá azért, mert egyrészt itt a játékokhoz és filmekhez jól passzoló basszust is megkapjuk a ládának köszönhetően, ugyanakkor a sima jack mellett Bluetoothon is csatlakoztathatjuk mobil eszközeinket a T3150-hez. Mindehhez még egy zsinóros távirányító is jár, valamint a barátságosnak mondható 18 ezer forintos ár.

 

 

Creative GigaWorks T20 Series II

A drágább 2.0-s aktív PC-s hangfalak mezőnyében mindenképpen jónak számít a 21 ezer forintos T20. A 2 hangszórós hangfal kicsi ugyan, de ehhez a méretéhez képest meglepően erősen tud szólni, ráadásul még jól is néz ki. Itt már külső tápegységgel is számolnunk kell, de több, apró hasznos extrát is kapunk, így például a fejhallgató kimenetet, hangszínszabályzót és energiatakarékos módot, amely használaton kívül alvó módba kapcsolja a hangszóróba rejtett erősítőt.

 

 

Thonet and Vander Hoch BT

Már kinézetre is tisztességes, sztereo hangfalpár, amely beépített, egyszerű, de jól szóló erősítőt is tartalmaz. A 3 hangszóróból felépülő hangfal természetesen már fából készült, az oldalán pedig többféle vezérlőgombot is találunk, ahogy távirányító is jár hozzá. A hangfalban BT vevő is van, így Bluetoothon rákapcsolhatjuk mobil eszközeinket. Ugyan nagy hangerőn hajlamos torzítani a Hoch BT és a vérbeli hi-fi 2.0 rendszerekhez sem ér fel teljesen, azért 40 ezer forintért aktív hangfalpárnak nagyon jó választás.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.