Hirdetés

Az USA és Kína közösen lép fel a kiberbűnözés ellen



|

Barack Obama és a kínai elnök megállapodtak a jövőben követendő irányvonalakról.

Hirdetés

Mint arról mi is beszámoltunk, a kínai elnök az Egyesült Államokba utazott, hogy találkozzon a legfontosabb helyi tech cégek képviselőivel. Xi Jinping többek között egy hivatalos ebéden is részt vett Barack Obama, Tim Cook, Mark Zuckerberg, Satya Nadella és még néhány fontos személyiség társaságában, ami előtt egy kissé talán váratlan bejelentést tettek.

Hirdetés

Az amerikai elnök elmondása szerint sikerült megegyezésre jutniuk arról, hogy egyik ország sem fog elkövetni vagy hallgatólagosan támogatni kibertámadásokat. Az ipari és kereskedelmi titkok megszerzésére irányuló akciók megfékezése a fő cél, a politikai kémkedésre a megállapodás nem terjed ki. Nagy előrelépésről és konkrét intézkedésekről persze egyelőre szó sincs, csak az álláspontokról és a követendő irányvonalról fogalmaztak meg közös véleményt.

A 2010-es Google és más nagyvállalatok elleni támadás után a legnagyobb felháborodást az U.S. Office of Personnel Management adatbázisának megszerzése váltotta ki. Ennek során közel 21,5 millió szövetségi dolgozó adatait és 5,6 millió ujjlenyomatot szereztek meg, köztük jelenleg is a kormánynak alkalmazásában álló, nemzetbiztonsági átvilágításon átesett személyekét. Az USA szerint kínai hackerek álltak az akció mögött, Peking természetesen azóta is tagadja a vádakat.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.