Hirdetés

A mobilok jelei alapján mérik be a drónok célpontjait



|

Az amerikai hadsereg nem feltétlenül győződik meg a célpontjai személyazonosságáról.

Hirdetés

Ma hivatalosan is elindult a Guardian volt sztárújságírója, Glenn Greenwald nevével fémjelzett The Intercept. (Greenwald neve az Edward Snowden által ellopott dokumentumok megszellőztetése kapcsán lehet ismerős a nagyközönség számára.) A híroldal elsősorban az eddig még nem publikált NSA-iratok elemzésével és közzétételével foglalkozik.

Hirdetés

Már első riportjukkal meglehetősen nagy botrányt kavartak. A cikkben nyilatkozó volt drónkezelő ugyanis megerősítette azokat az NSA-dokumentumokban szereplő információkat, amelyek szerint több országban – például Jemenben – bevett gyakorlat, hogy a CIA és amerikai hadsereg a célszemélyek telefonjának jelei alapján jelöli ki a légicsapások helyét.

Márpedig, ha egy földi megfigyelő egység nem erősíti meg a célpont személyazonosságát, könnyen előfordulhat, hogy ártatlanokat ölnek meg. A beszámolók szerint a célszemélyek felkutatása Jemenben akár másfél évet is igénybe vehet, így a parancsnokok szinte mindig kiadják a tűzparancsot, mert félnek attól, hogy újra szem elől téveszthetik a célpontot – gyakran még akkor is, ha nyilvánvaló, hogy a támadésnak lesznek civil áldozatok is.

(Fotó: Wikipedia)

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.