Hirdetés

LG G4 teszt - Kamerával a csúcsra



|

Tesztkörre vittük az LG aktuális csúcsmodelljét, a G4-et.

Hirdetés

Az LG idei második csúcskategóriás készülékére, a G4-re komoly felelősség hárult, hisz a CES-en prezentált Flex2 kissé az elvárások alatt teljesített, tehát az új top-telefon esetén már nem hibázhatott a cég.

Hirdetés

Ezen komoly teher láthatóan rányomta bélyegét a G4-re, hiszen az alkotók csupán a kiegészítő szolgáltatások terén merték megvalósítani merészebb elképzeléseiket, a telefon belsejében ketyegő, üzemeltetésért felelős hardverek pedig helyenként még a Flex 2-höz képest is visszalépést mutatnak.

Vissza a gyökerekhez

Külső kialakításában a korai Androidos LG-telefonok szögletessége köszön vissza a készülékről, ám az alapvető formatervet a modern igényeknek megfelelően enyhe íveltséggel fűszerezték meg a telefon tervezői. A készülékház előállításához használt anyagok között továbbra sem találjuk a konkurens gyártóknál már sikeressé vált fémeket, a plasztik külső egyhangúságát azonban egy metálosan csillogó oldalszegéllyel kívánja kissé megtörni a gyártó. Persze ha a leendő G4-tulaj kissé mélyebben a zsebébe nyúl szerezhet egyet a bőrborítású hátlappal felvértezett modellek egyikéből, mely speciális külső bevonatának köszönhetően - a gyártó ígérete szerint - a huzamosabb használat során sem veszít tartósságából.

 

Mint azt már az LG mobiljai esetén - a G2 óta - megszokhattuk a telefont vezérlő fizikai gombok a készülék hátuljára kerültek (az elhelyezés egyébként egy ekkora készüléknél már jelentősen könnyíti az egykezes használatot). Az alapvető csatolófelületek a mobil alján összpontosulnak, ide került ugyanis a 3,5-es Jack és a miroUSB port is, a telefon tetején csak egy infravörös szenzort találunk.

 

Az előlapi oldalon Gorilla Glass üveg mögé rejtve helyezkedik el az 5,5 hüvelykes megjelenítőt, mely parádésan tölti ki a készülék rendelkezésre álló felületét, a képernyő ugyanis az előlap több mint 72 százalékát lefedi. Az IPS Quantum megjelenítő az elődnél bevált QHD felbontással kápráztatja el szemlélőit; az élénk színek és a remek kontraszt mellett pedig a háttérvilágítás is hibátlanul teljesít, még tűző napsütésben is tökéletesen leolvashatóan jelennek meg az adatok a mobil képernyőjén.

Néhány lépést hátra

Hosszas matekozás (és vélhetően a Flex2 döcögősre sikeredett rajtja) után az LG úgy döntött, nem a Qualcomm kissé megbízhatatlan, Snapdragon 810-es chipjével szereli fel a G4-et, hanem egy kissé visszafogottabb teljesítményű, ám stabilabb működést garantáló 808-as jelzésű lapkakészlettel indítja útjára mobilját. A készüléket így egy 1,82 GHz-es maximális órajel elérésére képes, 2 magos A57-es és egy 4 magos A53-as processzor hajtja, mely a szintetikus teszteken jelentős előrelépést hoz a G3-as modellhez képest, ám a Samsung Galaxy S6-ba szerelt Exynos-processzorával sajnos nem képes versenyre kelni (sőt sok esetben a Flex 2-vel szemben is alulmaradt).

 

Szerencsére a telefon meghajtásában segédkező 3 GB RAM valamint az Adreno 418-as GPU jelenleg tökéletesen elegendő ahhoz, hogy a zavartalan működést a kissé lefojtott processzorral is képes legyen garantálni a készülék.

Fotózseni

AZ LG már az előző modell esetén is komoly hangsúlyt fektetett a kamera kialakítására, a G4-nél azonban az egyik fő ütőkártyájukká lépett elő a készülékbe épített szenzor. A telefonba épített 16 megapixeles kamera ugyanis az aktuális mobilpiac egyik legjobb képalkotója, mely számos hasznos funkcióval (optikai képstabilizátor, lézeres autófókusz) és egy remekbeszabott kameraszoftverrel igyekszik elnyerni a fotózásra áhítozó felhasználók kegyeit.

 

A kamerát egy LED-villanó egészíti ki, mely az éjszakai felvételek során néhány méteres távolságban hibátlanul világítja be a színteret. Sajnos a kamerát vezérlő oldalsávok kialakítása kissé zsúfoltra sikeredett, így több funkció is (például a felbontások beállítása) videós és fotós téren is egyetlen közös almenüből érhető el, kissé nehezítve ezzel a kezdeti használatot. A front oldali kamera egészen félelmetes, 8 megapixeles felbontással büszkélkedhet, mely jópofa extra funkciókkal könnyíti meg a szelfi-készítés folyamatát. A hangparancsokon kívül ugyanis speciálisan öklünk használatával is aktiválhatjuk a kamera kioldóját, ehhez nincs más teendőnk, mint a telefon látóterébe emelt kézfejünket ökölbe szorítani és már indul is a 3 másodperces visszaszámlálás (hogy legyen időnk a mentéshez használt kezünket a kívánt pozícióba helyezni).

 

A telefon egyébként a jpg kiterjesztés mellett RAW-ba is képes menteni felvételeit, de a formátum használatához mindenképp érdemes beszereznünk egy komolyabb méretű microSD-kártyát, hisz egy RAW-kép mérete akár 20 MB felett is elhelyezkedhet. Videóinkat is bátran rögzíthetjük a telefonnal, hisz az UHD minőségű mozgóképektől egészen a 120 FPS-es HD rögzítésig számos lehetőséget kapunk.

Kapcsolatok hálójában

Vezeték nélküli adatkommunikációs-eszközök széles palettáját rejtették el a telefonba az LG mérnökei; a 4.1-es Bluetooth-chip, az NFC, az infraport, valamint a Wifi mellett Cat.6-os LTE modem is a felhasználók rendelkezésére áll. SIM-foglalatból és SD-kártyából egyaránt micro méretűt helyezhetünk a telefonba, utóbbival készülékünk beépített 32 GB-os tárterületét akár 128 GB-tal is felturbózhatjuk.

A lepattintható hátlap rejtekében találjuk a készüléket üzemeltető 3000 mAh-s akkumulátort, mely a "villámtöltési" funkciónak köszönhetően akár egyetlen óra alatt képes visszanyerni a maximális telepkapacitását; egyetlen töltéssel pedig (átlagos használat mellett) 1-1,5 napos üzemidőre számíthatunk.

Összegzés

Az LG G4 méltó utódja a rendkívül sikeres G3-as készüléknek, hisz az aktuális mobilpiac legjobb kameráját találhatjuk meg benne, és hexa-processzorával is sikeresen felveszi a versenyt a 8-magos szörnyetegekkel. Sajnos a G3 legnagyobb előnyét - a kedvező kezdőárát - nem volt képes átmenteni utódja, hisz aktuális csúcsmodellje a piac élharcosaival (iPhone 6, Galaxy S6) megegyező, 230 ezer forintos nyitóáron kerül az üzletekbe, mely egy kizárólagosan kamerában erős készüléktől kissé túlzásnak tűnhet.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.