Hirdetés

Mi hiányzik az iPad Airből?



|

Az iPad Air könnyen az eddigi legjobb tabletté válhat, ennek ellenére sokan elégedetlenek.

Hirdetés

Az iPad Air kétség kívül egy elképesztő teljesítményű, lenyűgöző külsejű táblagép, és ezt be kell látnunk akkor is, ha éppen utáljuk az Apple-t. A tablet méreteit és tömegét is figyelembe véve nem túlzás kijelenteni, hogy talán az eddigi legjobb ilyen eszköz lett a piacon. Ennek ellenére a legtöbben nem elégedettek vele, és többet vártak az Apple-től. De vajon mi hiányzik az iPad Airből? 

Hirdetés

Nos, ez attól függ, ki mit hiányol. A Microsoft persze majd kiesik a padból, hogy válaszolhasson a kérdésre. Szerintük a legégetőbb problémája az iPadnek, hogy nemes egyszerűséggel nincsen rá Office 2013, az iWork programcsomag pedig inkább csak röhögőgörcsöt vált ki a redmondiakból. A Microsoft leírja még az iPadet azért is, mert nincs osztott nézet, drága, nincsen benne SD kártyahely a tárhelyet bővíteni, illetve USB portja sincs. Erre gyakran reagálnak a felhasználók azzal, hogy hozzá lehetne tenni, hogy VHS-kazettát és bakelitlemezt sem játszik le, de lássuk be, az igazság valahol a kettő között van. 

 

 

Mit hiányol akkor az átlagember? Leginkább azokat a dolgokat, amiket az elemzők és az iparági források sikeresen beépítettek a köztudatba. A legfájóbb pont természetesen az, hogy nincsen Touch ID, és ami még borzalmasabb, arany színű iPad Air sem. Ez a két extra persze könnyen lehet, hogy szándékosan lett kihagyva egy jövő évi frissítés vagy akár egy iPad Pro érdekében. 

Igaz, hogy az iPad Air vékonyabb, könnyebb, a 64 bites A7-es CPU-nak hála gyorsabb, és még a fényképezője is jobb az elődnél, mindez sokaknak kevés. Elvégre az Apple-től mindenki azt várná, hogy a gyártók által előszeretettel köpködött innováció terén az élen járjon, ehhez képest most sem mutattak beépített projektort vagy falon át is látó kamerát. 

 

 

A visszafogottabb panaszok között az első érdemleges az, hogy nem nőtt a tablet tárhelye. Mivel a legnagyobb, 128 gigabájtosért 240 000 forintot kell letenni az asztalra, ezért ez még hosszú távú, 2-3 éves befektetésnek is igen magas összeg. 

Szintén sokan fájlalják azt, hogy míg a MacBookok és a Mac Pro is 802.11ac-s Wi-Fi-t kapott, addig az iPad Air leragadt a 802.11n szabványnál. Ezzel jelen pillanatban nincs is gond, de ha több évig akarjuk használni a tabletet, akkor mondjuk három év múlva már elavultnak is mondhatjuk ezt a szabványt. 

 

 

A pletykák és egyszerűen az igények miatt azt is elég sokan várták, hogy az Apple végre kiad egy olyan Smart Covert, amibe billentyűzetet épített, mint a Microsoft a Surface tableteihez. Ennek a kiegészítőnek a hiánya már csak azért is dühítő, mert mint kiderült, valóban csinált már sok ilyen prototípust az Apple. Persze harmadik féltől származó alternatívák vannak egy ideje a piacon, de az nem ugyanaz. 

Akinek már van iPadje, az azért is meggondolja a frissítést az új modellre, mert a fentiek mellett szinte biztos, hogy el lehet mondani: a régi is tökéletesen használható. A legtöbben a korábbi modelleknél sem panaszkodnak, hiszen nem szokott gond lenni sem a sebességgel, sem a teljesítménnyel, leginkább csak a tárhellyel. Kapacitástól függően nagyjából 200 000 forintot kiadni a fenti fájó pontok fényében túlzásnak tűnhet, de az biztos, hogy aki megteheti, az nem csalódik majd az iPad Airben. 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.