Hirdetés

Még 5 hiba, amitől gyorsabban merül egy DSLR fényképező



|

Néhány újabb dolog, amire figyelni kell egy tükörreflexes gép üzemideje érdekében.

Hirdetés

Legutóbb már mutattunk néhány olyan dolgot, amelyekre nem árt odafigyelni egy tükörreflexes fényképezőgépnél, ha a lehető leghosszabb üzemidőt szeretnénk kihozni belőle. Most következzen még pár olyan tényező, amire jó gondolni. 

Hirdetés

 

Ne legyen aktív, amire nincs szükség

Vannak olyan gyártók, amelyek nem feltétlen hasznos funkciókkal próbálják meg feldobni a gépeiket, azonban ezekkel csak az üzemidőnket vesztegetik, mert értelmetlenek vagy jobban járunk egy asztali képszerkesztővel. A legjobb, ha ezeket figyelmen kívül hagyjuk, feliratozással és matricákkal együtt. A képstabilizálást sem muszáj igénybe venni, ha állványról fotózunk, illetve a hangeffekteknek sem vesszük túl sok hasznát az üzemidő szempontjából. 

 

Nem biztos, hogy minden funkcióra szükség van

 

Véletlenül még videót vesz

A kameramód hasznos dolog egy DSLR-nél, hiszen így videókat is tudunk vele rögzíteni. Azonban a kijelzőn általában igen kevés visszajelzés van, csak pár apró ikon mutatja, hogy épp videót veszünk fel. Éppen emiatt könnyű elfelejteni, hogy ebben a módban hagytuk a gépet, és később arra eszmélni, hogy tele lett a memóriakártya az úttal a kocsiban, miközben a fényképező a tokjában volt. Ha végeztünk a videózással, menjünk biztosra, és bizonyosodjunk meg róla, hogy a funkciót kikapcsoltuk, a fényképezővel együtt. 

 

Energiatakarékos mód is van

Az előző probléma ellen is kiváló megoldás lehet az energiatakarékos mód engedélyezése. Ha ez aktív, akkor egy előre meghatározott tétlenségi idő után kikapcsolja helyettünk a fényképezőt. A funkció gyártónként eltérő helyen van a menükben, így a kezelési útmutatót kell tanulmányozni a megtalálásához. 

 

RAW formátum

A RAW formátum nagyszerű akkor, ha a legjobb fotókra van szükség, és fontos, hogy utólag még minél többet lehessen alakítani a képeken. Azonban nincs mindig szükség RAW anyagokra. Az eltérő formátum és esetleg a kisebb felbontás a nem annyira fontos képeknél az akkut is kevésbé terheli. Tartogassuk a RAW formátumot a tájképekhez és a portrékhoz, a kutyafürdetéshez vagy a bútorszereléshez valószínűleg nem lesz rá szükség. 

 

Valahogyan gondoskodni kell az utánpótlásról

 

Tölteni is kell

Alapszabálynak lehetne mondani, hogy mindig legyen nálunk egy pótakku, teljesen feltöltve. Ehhez jól jöhet egy autóstöltő is, illetve nem árt az elsődleges akkut is tölteni, amikor csak van rá lehetőség. Ha hosszabb ideig nem használjuk a fényképezőt, akkor tároljuk az akkut az eszközből kivéve. Évente legalább egyszer ilyenkor is vegyük elő, töltsük fel teljesen, és használjuk picit, különben jó eséllyel új energiaforrásra lesz szükségünk. 

 

Nektek milyen fényképezőtök van? 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.