Minden nappal egyre kisebb a Föld tömege

Földünk évente 50.000 tonnával lesz könnyebb. Mi lesz velünk?

Kategóriák:

Szerző: RG_GS 2012. február 06.

Ez a mennyiség a magyar utak forgalmában megtalálható kamionok esetén 2.000 darab járművet jelent.  A BBC Radio 4, More or Less című műsorában Chris Smith és Dave Ansel, a Cambridge University fizikusa beszélgettek a témárol. De vajon mitől növekedhet, és mitől csökkenhet a Föld tömege? Növekedhet az emberi kéz alkotta építményektől? Egyértelműen nem, hiszen a felhasznált anyagok a természetben már adottak voltak. A globális felmelegedés viszont évente 160 tonnával pluszt jelent, de ami sokkal jelentősebb, az a bolygónk felszínére évente érkező 40.000 tonna űrkosz.

Elfolyó világ
Elfolyó világ

És mitől csökkenhet a tömeg? A Föld magja folyamatosan energiát veszít, mint egy hatalmas reaktor, mely üzemanyagot éget el, mégpedig 16 tonnát évente. Ez is elenyésző mennyiség. A nagy tétel a 95.000 tonnányi hidrogén és 1.600 tonnányi hélium, melyeket a Föld gravitációja nem tud megtartani. Ezeket az ellentétes előjelű mennyiségeket figyelembe véve jön ki az 50.000 tonnás éves fogyás, ami megközelítőleg 0.000000000000001% a Föld teljes tömegéhez képest. A lényeg tehát, hogy a bolygó nem fog elfogyni alólunk, vagy legalábbis nem ezen tényező miatt.

Cimkék: Föld, tömeg, súly, tudomány
Föld

Legfrissebb videó

Earth lose weight galéria

Kommentek A hozzászóláshoz jelentkezzen be!

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szerkesztőség és a szolgáltatás üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal! A moderálási elvekbe ütköző hozzászólásokat szerkesztőségünk bármikor törölheti.

DonCortio - Pause Break 2012-02-06 16:43:24

...válasz Bratach 1. kommentre:
 
Ez igaz, de szart se érünk mi így, ennyien. Hiába leszünk "zöldek", a világ másik felén élő három milliárd embert (india-kína-stb.) nem fogja ez meghatni. Ott a gyárak, autók ugyanúgy szennyezni fogják a levegőt, vizeket. Japánról kéne példát venni. De kár is rágódni ezen, 2012 végén megnyomják úgy is a piros gombot

Válasz

Bratach - Múltkutató 2012-02-06 16:30:07

Az egy dolog, hogy ezért nem fog elfogyni, de igen is vigyáznunk kell rá, mert itt élünk mi is, és ezért felelősséggel tartozunk neki!!

Válasz