Hirdetés

5 funkció, ami mindegyik androidos eszközre kellene



|

Összeszedtünk 5 kiváló funkciót, ami minden mobilkütyün helyet érdemelne.

Hirdetés

Azért, hogy kitűnjenek a tömegből, a gyártók rendre saját megoldásokkal igyekeznek feldobni az androidos készülékeket. Miközben a Nexus eszközöktől mind a Samsung, mind az LG, HTC és Sony készülékei különböznek külsőre, belül ugyanaz az operációs rendszer fut. Szoftveresen azonban bőven vannak különbségek és plusz funkciók, extrák, amelyekben általában a Samsung és az LG járnak az élen, a Sony rendszerint egyszerűbb köntösbe csomagolja a készülékeit. Mindegyikben akad azonban valami, ami jó lenne minden robotos készülékre, mondjuk az Android gyári, alapértelmezett részeként. Összeszedtünk néhányat. 

Hirdetés

 

Intelligens képernyőzár

Bár apróságnak tűnik, a gyakorlatban igen hasznos extra a Samsung készülékein fellelhető intelligens képernyőzár. A praktikus plusz lényegében csak annyit csinál, hogy nem engedi kikapcsolni a kijelzőt egészen addig, amíg nézünk rá - attól függetlenül sem, hogy 10 másodpercre vagy 1 órára van beállítva a képernyő kikapcsolása. Ezzel elkerülhető a képernyő felesleges bekapcsolva tartása, legyen szó bármilyen tevékenységről. Könnyen megszokható funkció, de ha nincs, hiányzik. Az LG és a Sony szintén kínál ilyen extrát. 

 

Könnyű megszokni

 

 

A Samsung egykezes módja

Manapság nagy divat a phablet, és úgy tűnik, hogy az 5,5, és a 6 hüvelykes kijelző lesz a legkedveltebb. Természetesen egy ekkora panel nagyon szép és könnyen kezelhető - főleg a minimális kerettel, amit mostanában tesznek mellé a gyártók -, egészen addig, amíg két kézzel tudjuk nyomkodni. Egy kézzel sajnos használhatatlanok az effajta kütyük, és az Apple sem váltotta meg a világot a függőlegesen felére zsugorodó kezelőfelületével. A Samsung viszont igen, ugyanis egy egyszerű ujjmozdulatra az egész kijelző összemegy, ráadásul ezt bármelyik oldalra eljátszhatjuk. Egy 5,7 hüvelykes Galaxy Note 4 egykezes használata így gyerekjáték, és a funkciónak minden androidos phableten ott kellene lennie. 

 

A legjobb megvalósítás

 

 

Az LG KnockON funkciója

Ha már a hatalmas phabletekről van szó, akkor érdemes megjegyezni, hogy sokszor a bekapcsológombot is nehéz elérni, hiába teszik oldalra. Az LG ügyesen oldotta meg ezt a feladványt, a KnockON funkció ugyanis lehetővé teszi, hogy egy dupla érintéssel felélesszük a kijelzőt. Az értesítési sávra vagy egy üres területre nyomva le is zárható az eszköz. Bár az HTC One M8 és a Sony Xperia Z3 is kínál hasonló funkciót, az a gyakorlatban nem ilyen kifinomult. 

 

Hasznos extra a KnockON

 

 

Kesztyűs mód

Bár a mostani télen még nem kellett igazán megfagyni odakint, egy kesztyű azért nem árt, főleg azoknak, akiknek érzékenyebb a bőre. A gond akkor kezdődik, amikor elő kell venni a telefont - még a tapis kesztyűkben sem mindig működik jól az érintőkijelző, ha pedig levesszük a kézmelegítőnket, akkor hamar átfagyhat a kézfejünk. A Samsung, a Sony és a Xiaomi a télre is gondolt, ezért egy kesztyűs módot is elrejtett a beállításokban. Ilyenkor a kijelző megnövekedett érzékenysége miatt a készülék a kesztyűs érintéseket is gond nélkül veszi. 

 

Télen nagyon jól jön

 

 

Képernyőmódok

A kijelzők megítélése sokszor ízlés kérdése, de tény, hogy egy túlszaturált panel hiába mutat jól a tetszetős színeivel, nem mindig pontos, ami fotózásnál akár komoly gond is lehet. Az újabb Samsung és Sony eszközökön ezért lehetőség van előre beállított képernyőmódokat (Samsung) használni, vagy az RGB skálával játszani (Sony). 

 

Fotósoknak remek

 

 

Ti mit tennétek bele a gyári Android rendszerekbe?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.