Hirdetés

Acer Iconia W700 teszt: vaskos szörnyeteg



|

A Full HD kijelzővel rendelkező Acer Iconia W700 táblagépként, a mellékelt tokban noteszgépként és az asztali dokkolójában apró asztali gépként üzemel. Kár, hogy a hordozhatósága nem az igazi.

Hirdetés

Korábban már nálunk járt az Acer Iconia W700, ám az akkori verziónak erősen demo szaga volt és rendelkezett egy két idegesítő buggal. Akkor azt ígértük, hogy később bekérjük a végleges modellt. Nos, megérkezett. A W700-at végre teljes pompájában ismerhettük meg. Plusz nem is olyan régen az Acer az alapcsomagolásba varázsolt egy extra kiegészítőt, mely a tablet mobil oldalát hivatott hangsúlyozni, miközben ultrabook érzetet kíván varázsolni a felhasználó számára.



Külső

A táblaPC-t szemügyre véve látható, hogy a fejünkbe ivódott tabletekhez képest vaskosabb testtel rendelkezik. Az eszközt kézben tartva az is világossá válik, hogy ez nem csak millimétertöbblet, van a 11,6 hüvelykes kijelzővel megáldott készülékben bizony van anyag. Nehéz is. Erre a felhizlalt testre azért van szükség, mert odabent nem ARM processzor dolgozik, hanem egy izmos Intel megoldás, jelen esetben egy kétmagos, 1,7 GHz-en zümmögő Core i5-3317U processzor. Ez pedig helyigényes, ráadásul hajlamos melegedni is. Ennek érdekében két szellőzőnyílás is került a táblagépre, hogy a ventilátoroknak legyen hol kinyomnia a meleg levegőt.

 
 
 
 
 
 
 

Habár a W700 elég robusztus kialakítású, kézben kényelmesen tartható. Ennek egyik oka, hogy minőségi alumíniumot használt a gyártó burkolat gyanánt. Összeszerelési problémákba sehol sem lehet ütközni, minden hajszálpontosan illeszkedik, se recsegés se ropogás.

 

 

Kijelző, akkumulátor

Egy vékony alumínium sávtól eltekintve, melyen alul a Windows gomb kapott helyet, az Acer Iconia W700 elülső felét a 11,6 hüvelykes, 1920×1080 pixeles, élénk színekkel rendelkező IPS panel borítja. A betekintési szögek rendben vannak és fényerővel is bírja a panel, azonban az már kevésbé tetszett, hogy a kijelző üvege nyomásra hajlik. Persze a rugalmasság nem minden esetben probléma. Egy merev test például hamarabb sérül ha jókorát esik.

 

 

A Full HD felbontás dicséretes, az élőcsempés felhasználói felület nagyon jól mutat. Az alkalmazásokat sem kell félteni, a nagyobb képpontsűrűségen igazán jól festenek. Azonban ha újak vagyunk az érintés világában, ekkora felbontáson nehéz lesz eltalálni az aprócska vezérlőszerveket. Ez gyakorlás kérdése, de aki türelmetlenebb, az növelje meg az asztali elemek méretet legalább 150 százalékra.

 

 

A W700 akkumulátor üzemideje a demó darabéhoz képest sokat javult. Most felhúzott fényerő mellett, általános használat során 6 órán keresztül kitartóan állta a sarat a készülék. Amennyiben rábízzuk a fényérzékelő szenzorra a kijelző sorsát, ilyesfajta használat mellett tovább is kibírja majd a tablet 4850 mAh-s akkumulátora. Egy Ivy Bridges tablettől pedig ez egyáltalán nem rossz.

 

 

Hardver

A táblagép fő ütőerejéről, a processzorról érintőlegesen már volt szó, de azt nem említettük meg, hogy emellett mi került még a burkolat alá. Grafikus gyorsító gyanánt a processzorra integrált HD 4000-re kell gondolni. A rendszer egyébként 4 GB DDR3 memóriával gazdálkodik, az állományok pedig egy 128 GB kapacitású Toshiba SSD-n kerülnek letárolásra. Mondanunk sem kell, hogy a gép ultrabook teljesítményre képes. Az Windows RT-s tabok elbújhatnak mellette.

 

 

Szoftver

A Windows 8-ról nehéz lenne újdonságokat mondani, alaposan kiveséztük már a kezelőfelületét a nyomtatott magazinunkban, valamint letölthető a gyorstalpaló alkalmazásunk is, amelyből mindent meg lehet tudni a rendszerről. Arra azért kitérnénk, hogy az appkínálat lendületesebben is fejlődhetne.

 

 
 

 

Végszó

Egy ideig eltartott mire a W700 érintőkijelzőn bepötyögtem a tesztet, de visszatekintve megérte ez a pár órányi ujjpörgető kalóriaégetés. Az Acer Iconia W700 teljesítményére semmilyen panasz nem lehet, ám az izmos belső áldozatokkal jár. A meghízott házat nem olyan egyszerű cipelni mint egy vékonyka ARM-os tabletet. Céges környezetben azonban nem sokakat zavar. Csak ki kell kapni a műanyag asztali állványból és máris vihetjük prezentálásra. Az elegáns, bluetoothos billentyűzettel ellátott tokban hordva, bárhol ultrabook közeli élményben lehet részünk, ha gépelni szeretnénk.

 

 

Összességében nincs egyszerű dolga a W700-nak hiszen hamarosan érkeznek az Intel Y szériás mobil processzorai, melyek kevesebbet fogyasztanak és vékonyabb házba is be lehet préselni őket. Ám akit nem zavar a vaskos ház és beleszeretett a Windows 8 világába, annak érdemes közelebbről is megismerkedni az Acer x86-os megoldásával. Gyors, bírja az akkumulátora és nem mindennapos látvány.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.