Hirdetés

Apple iPhone 6 Plus teszt - Hatalmas alma



|

Szerkesztőségünkben járt az Apple 5,5 hüvelykes óriáskijelzővel szerelt monstruma.

Hirdetés

Az okostelefon-piacon az elmúlt néhány évben a hatalmas kijelzővel szerelt phabletek elterjedt jelenséggé váltak, és a vásárlók is egyre nagyobb érdeklődést mutattak a zsebbarátnak épp nem nevezhető készülékek iránt.

Hirdetés

Az Apple-nél a fejesek kis késéssel ugyan, de kapcsoltak, hogy a termékpalettájuk éles kontrasztja a mobilok és a táblagépek között nem feltétlenül vonzza be az új trend szerelmeseit, és ezáltal nagy mennyiségű vásárlótól eshetnek el. Ezt elkerülendő idén már a két platform között lavírozó készülék is felbukkant kínálatukban, melyet a VIP-Phone-nak köszönhetően tesztelhettünk.

Fémbe foglalva

Az iPhone 6 Plus - a kistestvérével egyetemben - az előző generációkhoz képest újragondolt dizájnnal érkezett, ám a prémium anyaghasználatot most sem kell mellőznünk, hisz a fém és az üveg kettőse hibátlanul hozza a csúcskategóriától elvárható minőséget. A készülék front oldali kialakítását az 5,5 hüvelykes IPS megjelenítő uralja, mely fullHD felbontásával, élénk színeivel és félrekorrigálás nélkül működő fényerő-szabályozójával mostoha körülmények között is folyamatos olvashatóságot garantál a mobil tulajdonosának.

 

A kijelző alatti területen találhatjuk az iPhone home-gombjaként funkcionáló ujjlenyomat scannerrel felturbózott fizikai kapcsolót. Talán ez volt az egyetlen pontja a készüléknek, ahol nem éreztem a már említett prémium minőséget, a kör alakú, besüllyesztett billentyű ugyanis kissé recsegősre sikeredett. Az alatta található biometrikus szenzor azonban némileg kárpótol minket, hisz a beépített ujjlenyomat-olvasó a mobilos piac jelenlegi legfejlettebb megoldását kínálja, az apró érzékelő ugyanis a konkurensekhez képest sokkal magasabb hatásfokkal képes felismerni rögzített ujjbegyeinket.

A készülék méretéből kissé faraghatott volna a gyártó, hisz ha beáldozza a szimmetrikus elrendezést a képernyő feletti területből gond nélkül lecsippenthetett volna néhány millimétert.

Dudor a hátlapon

A készülék fém hátoldalának egyhangúságát - a hatalmas almalogó mellett - egy-egy alul és felül is felbukkanó műanyag csík szakítja meg, mely nem csupán dizájnelemként van jelen, elsődleges funkciója ugyanis, hogy az aluminium borítás árnyékolását feloldva szabad utasít biztosítson a bejövő és kimenő rádiójeleknek.

 

A készülék elsődleges kamerája szó szerint kiemelkedőre sikeredett, hisz a pengevékony formaterv nem tette lehetővé a fotós szenzor teljes körbeépítését, az Apple mérnökei pedig úgy gondolták, ezzel az apró kitüremkedéssel még gond nélkül lehet élni (a kamera problémája ugyanis egy védőtok felhelyezésével azonnal megszűntethető). Maga az eszköz természetesen a cupertinóiak készülékeinél már megszokott magas minőséget hozza, a gyári szoftver a minimalista kialakításnak köszönhetően egyszerűen használható és a lenyűgöző felvételek készítéséhez szükséges főbb funkciók is viszonylag könnyedén elérhetők.

 

Az Apple-t még nem fertőzte meg a 4K-láz, így a készülék segítségével egyenlőre "csak" fullHD-videókat rögzíthetünk, extra funkcióként azonban lehetőségünk nyílik szuperlassított videók készítésére is, mely során 240 HD felbontású képkockát ment másodpercenként a telefon.

Döcögős indulás

A készülék már az iOS legújabb 8.1-es rendszerével érkezik, mely sajnos rögtön az indítás után komoly kihívás elé állítja a felhasználókat. A rendszer ugyanis egy nanoSIM behelyezése nélkül nem hajlandó elindulni, ami meglepő lépés az Apple részéről, aki ezen fizikai azonosító-chip elhagyását már évek óta szorgalmazza.

 

Azonban ha a beüzemelés procedúráján túljutunk egy valóban hibátlanul összerakott felülettel találjuk szembe magunkat, mely az esetek nagy részében folyamatos, akadás mentes munkamenetet garantál. Az OS-t ugyanis ismét hibátlanul optimalizálta a gyártó a készülék működéséért felelős saját gyártmányú kétmagos, 1,4 GHz-es maximális órajel elérésére képes, 64 bites A8-as chip, valamint az 1 GB-nyi RAM együttesére.

 

A platform-független szintetikus tesztek során az iPhone 6 Plus soha nem látott értékeket produkált, bár az AnTuTu eredményinek összegzésekor észrevettük, hogy a készülék kissé megvezeti a programot, méghozzá azáltal, hogy a valósnál alacsonyabb felbontáson futtatja a grafikus méréseket.

Jól bírja

Adatkommunikációs téren az összes eszközt megkapjuk melyre mindennapjaink során szükségünk lehet, a készülék a Wifi kapcsolatok mellett ugyanis képes csatlakozni az LTE hálózatokhoz (a beépített Cat 4-es chip maximálisan 150 Mbps-os adatátvitelt támogat), a teljes repertoárban pedig találhatunk még 4.0-ás Bluetooth, valamint NFC modulokat is(utóbbival a fájlmegosztás nem lehetséges).

 

A hatalmas méret végre nem korlátozta az Apple mérnökeit, ők pedig egy 2915 mAh-ás akkumulátorral örvendeztették meg a közönséget. A készülék a szépen felhizlalt telep segítségével normál használat mellett könnyedén elérheti akár a kétnapos üzemidőt is, így nem kell mindenhová magunkkal cipelni az iPhone 6 Plushoz kapott Lightning-kábelt.

Összegzés

Az Apple szárnypróbálgatása a phablet-piacon egészen jól sikerül, és annak ellenére, hogy valószínűleg nem az iPhone 6 Plus lesz az a készülék amely tömegesen csábítja majd a vásárlókat az almás cég márkaboltjaiba, egy egészen jól használható és funkciókban gazdag prémium kialakítású mobilt kapunk a megvásárlásával. Azonban készüljünk fel, hogy a feneketlen zsebre nem csupán a telefon óriási mérete miatt lesz szükségünk, a közel negyedmilliós áráért is jó mélyen bele kell majd nyúlnunk.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.