Hirdetés

Samsung Galaxy Gear S - Szinte önálló



|

Szerkesztőségünkben járt a Samsung hajlított-kijelzős okosórája a Gear S.

Hirdetés

Az okostelefonokhoz készült viselhető kiegészítők egyre népszerűbbek, a gyártók pedig a felhasználók igényeihez idomulva folyamatosan frissítik a termékkínálatukat.

Hirdetés

A Samsungnál is gőz erővel zajlik ezen készülékek gyártása, az egymást gondosan ütemezve követő modellek készítése során szerzett tapasztalat pedig óriási előnyhöz juthatja a céget a mobilpiac nevezett szegmensében ősi riválisával, az óráját még csak fejlesztgető Apple-el szemben. A dél-koreai cég legutóbb az IFA-n prezentált okosórát a nagyközönségnek, mégpedig a Galaxy Gear S névre hallgató eszközét, mely néhány napot eltöltött szerkesztőségünkben is.

Gondosan ívelt

A készülék dizájnjával nem igazán vacakoltak sokat a tervezőasztalon a Samsung mérnökei, a kialakítást ugyanis egyszerűen átmentették a cég egyik korábbi, kifejezetten fitneszcélokra készített, Gear Fit nevű modelljéről.

 

A tavaly tavasszal - újdonságként - hajlított kijelzővel érkező okos csuklópánt tökéletes koncepciót biztosított egy komolyabb eszköz elkészítéséhez, éppen ezért nem is baj, hogy a már piacon is bizonyított formavilág egy méretesebb megjelenítővel felvértezett készülékben él tovább. A Gear S-ben található két hüvelykes, 360 x 480-as felbontású, Super AMOLED kijelző ívesen csuklónkra simulva nagyszerű látványt nyújt, ám ami még ennél is fontosabb, hogy viszonylag jó olvashatóságot garantál (bár a biztos láthatóság kedvéért érdemes a fényerő-szabályozó csúszkáját folyamatosan a maximális érték közelében tartanunk).

 

Az előlapon a megjelenítő alatt egy fizikai gomb kapott helyet, mely a kijelző feloldására/lezárására és a hangvezérlésekkel munkára bírható asszisztens előcsalogatására használható. A kezünkkel érintkező hátlapon a SIM-foglalatot, és a pulzusmérőt találhatjuk, illetve ide került a töltő érzékelője is (melyhez a Gear S csomagjában található speciális, külső akkumulátort is rejtő töltőmodult csatolhatjuk).

Csukló-phone

Képességei és felszereltsége alapján a Samsung a készüléket korlátozottan önálló használatra tervezte, ezt bizonyítja az is, hogy egész komoly belső erőművet kapott az óra, mely rugóként 512 MB-nyi rendszermemóriával kiegészülő, kétmagos, 1GHz-es Snapdragon processzort használ. A hardver viszonylag folyamatosan futtatja a Tizen alapú OS-t, ám komolyabb terhelés mellett néha kissé belassul a rendszer, ilyenkor érintésünkre is csak kis gondolkodást követően reagál a készülék.

 

A készüléket egy 300 mAh-s akkumulátor hajtja, mely folyamatos használat mellett nap végéig könnyedén bírja a terhelést. A Gear S-t egy speciális felpattintható töltőmodullal microUSB-n keresztül viszonylag gyorsan feltölthetjük és ezen kiegészítőre lesz szükségünk akkor is, ha PC-ről fájlokkal szeretnénk feltölteni a készülék memóriáját.

 

A korábban már említett SIM-foglalat egy nano jelzésű kártya befogadására képes, segítségével pedig csatlakoztatott készülék nélkül is elérhetővé válik a telefonhívás, sőt még a 3G-s internetezés is. Persze a mobilinternet mellett egyéb adatátviteli lehetőségeket is kínál felhasználójának az okosóra, ugyanis Wifi vevőt, Bluetooth és GPS chipet is rejt a készülék apró háza. Ezen kívül a Samsungtól elvárható monitorozó szenzorok sem maradtak ki a Gear S-ből melyek segítségével többek között az aktuális pulzusunkról és a jelenlegi UV sugárzásról is képes tájékoztatni a készülék.

Korlátozott szabadság

Azonban hiába van meg az elsőre futurisztikusnak tűnő órában minden, ami szükséges lenne ahhoz, hogy a Gear S-re ne csupán egy kiegészítőként tekintsünk, a készülék bizonyos szolgáltatásai igénylik a mobilos társaságot, sőt a csauklón hordható eszköz még a kompániáját is alaposan megválogatja, ugyanis kizárólag Samsung telefonokkal hajlandó komoly kapcsolatot létesíteni. A Gear S és a kiszemelt Samsung készülék egyesítésére Bluetooth, illetve Wifi kapcsolaton keresztül nyílik lehetőségünk.

 

A csatlakoztatás után az óra számára kialakított alkalmazásbolt is települ mobilunkra, ahol pillanatok alatt beszerezhetjük a gyárilag hiányzó applikációk, melyeket egyetlen kattintással installálhatunk óránkra. Szükség is van az alkalmazásboltra, hisz az előretelepített alapcsomag nem tartalmaz például dokumentum-kezelőt, böngészőt és videó-lejátszót sem. A Gear S-hez tartozó store-ban kategóriákba rendezve találjuk az applikációkat, melyek között fizetős programokat is szép számmal találunk.

Összegzés

A Gear S okosóra tetszetős kialakítással és rengeteg ötletes funkcióval küzd a felhasználók kegyeiért, széleskörű elterjedésének egyetlen tényező állhat csupán az útjában, ez pedig a százezer forint felett elhelyezkedő ára, ugyanis ha ehhez hozzávesszük, hogy még egy legalább középkategóriás Samsung mobilra is szükségünk lesz a gondtalan használatához, akkor máris egy olyan végösszeget kapunk, ami már nem tekinthető túlságosan pénztárcabarátnak.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.