Hirdetés

LG Optimus G E975 teszt: ismerős saját utakon



|

Egy Optimus bőrbe öltöztetett Nexus 4? Az LG Európában kapható jelenlegi legjobb okostelefonja? Mit lehet mondani róla?

Hirdetés

Korábban innovátorként tekinthettünk az LG-re, hiszen a dél-koreai cég mindig igyekezett hardveresen a konkurencia elé kerülni. Emlékezzünk csak vissza, hogy ki jelentette meg a világon az első kétmagos, majd az első négymagos okostelefont? Az LG. De arról se feledkezzünk el, hogy a technológiai előny hajszolása során kinek csúsztak a legtöbbet a szoftveres frissítései. Szintén az LG a válasz. Az Optimuus G esetében úgy tűnik az utóbbi rendben lesz és ezzel a készülékkel a cég végre megszabadulhat az időközben ráragadt középkategóriás jelzőtől.

 

 

Külső

Az LG berkeiből érkező csúcskategóriás okostelefonok, a Nexus 4 és az E-975 Optimus G között belsőre és képességek tekintetében nincs sok különbség. A külső már mondhatni teljesen más, forma tekintetében mindenképpen, de a Nexus 4 üveghátlapja itt is visszaköszön. Az enyhén lekerekített sarkú szögletes formába beleszeretett tervezők nem sokat vacilláltak. Öntöttek egy csokitáblát, lecsapták a széleit és elől, hátul üveglappal díszítették. A széleken végigfutó polikarbonát burkolatot pedig még befotózás előtt csillogó fekete zongoralakkosra csiszolták. Annak érdekében, hogy az elegánsnak nevezhető fekete szín ne uralkodjon túlzottan a mobilon, a kijelzőn krómozott peremet futtattak körül, mely oldalról nézve szintén kapott egy csipetnyi feketét. Így jártak a gombok is.

 

 
 

 

Az LG Optimus G házát hasonlóan masszívra alkotta, mint amit a Google-el koprodukcióban előadott Nexus 4-nél is láthattunk. Anyaghasználat tekintetében az Optimus G kicsit gyengébb ugyan, de a burkolat legalább olyan masszív. Nem recseg, nem ropog és a hajlításnak is nagyszerűen ellenáll. Ugyanezt extrém körülmények között azonban nem mondhatjuk el. Érdemes vigyázni a telefonra, mert ha a kelleténél többször, vagy egyszer magasabbról ejtjük le, egyedi pókháló-motivumokkal gazdagodhat mind az előlap mind a hátlap. Ha egy picit odafigyelünk ez szerencsére nem fordulhat elő, hiszen a mobil 145 grammját jól lehet érezni, nem olyan mint egy pihetoll, illetve a fogása is kellemes. Kézre áll.

 

 

Kijelző, akkumulátor

A kijelző pedig annak ellenére szemrevaló, hogy nem sorolhatjuk a Full HD felbontású megoldások közé. A 4,7 hüvelyken elterülő, 768×1200 pixel felbontású True HD IPS+ panel, inchenként 319 képpontot sorakoztat fel, a megjelenő kép szép, a betekintési szögek nagyok és fényerővel is bírja. Igaz az utóbbi tekintetében a Nexus 4 panelja lényegesen jobb, vakító napsütésben az Optimus G kijelzőjének tartalmat is lehet emésztgetni.

 

 

 

Ha tehetjük azért vonuljunk árnyékba, mert egy ekkora kijelző még a megregulázott energiafogyasztású SoC ellenére is megrágja a fix, házilag nem cserélhető 2100 mAh-s akkumulátor üzemidejét. Amennyiben szeretünk játszani, akkor töltő nélkül sehova se merjünk elindulni, ugyanis az Optimus G erőforrás igényes appok terhe alatt 3-4 óra alatt megrogyik. Ha a játékokkal óvatosan bánunk, időközönként netezésre, telefonálásra és e-mailezésre használjuk a telefont, akkor egy napot átvészel a telefon. Este persze bekapcsolt állapotban szüksége lesz egy kiadós 3 órás töltésre.

Hardver

A Sony Xperia Z-nél, a Nexus 4-nél már láttuk mire képes a Qualcomm APQ8064 SoC négymagos Snapdragon S4 Pro processzora. Az 1,5 GHz-en üzemelő Krait magok szinte repítik a menüket és az appokat. Ehhez a bámulatos tempóhoz a 28 nm-es gyártási technológiával készülő lapka Adreno 320 grafikus gyorsítója is hozzájárul, illetve a 2 GB RAM-ról sem érdemes megfeledkezni. Az említett mobilok teljesítménybeli különbségeit használat közben lehetetlen felfedezni. Csak a szintetikus tesztek árulkodnak. A LG Optimus G kiválóan teljesít.

 

 

A telefonban elrejtett vas elé nem dobhatunk olyan játékot a Google Play-ből, amivel ne bírna el könnyűszerrel. A képi elemek gördülékenyen, akadás nélkül jelennek meg. A processzekkel való harcban azonban a SoC elkezd hevülni. A telefon hátlapja eközben pedig lassan, de biztosan melegszik. A Nexus 4-hez képest jobb a helyzet, az LG mérnökei gatyába rázták a készülék hőmenedzsmentjét.

Kamera

A Nexus 4-en használt megoldásokhoz képest az előlapi kamera minőségéből kicsit elvett, a hátlapihoz viszont 5 megapixelt hozzácsapott a gyártó. A 13 megapixeles kamera persze nem emiatt készít mobilokhoz mérten jó képeket. A felvételek kellőképpen színdúsak, vagyis egész jó dinamikatartománnyal bír a kamera kisméretű szenzorja, bár a zajszűrő algoritmust kicsit kordában tarthatná a szoftver. A fókuszterületből kieső témák emiatt hajlamosak mosódni. Összességében a kamera alkalmazás funkcióinak segítségével egészen kellemes felvételeket is készíthetünk, ráadásul az exponáló gomb hiányát a hangvezérlésen keresztül áthidalhatjuk.

 

 
 

 

Mozgóképre térve, az LG 1080p-s felvételeket képes lőni, melyek másodpercenként 30 képkocka sebességgel kerülnek letárolásra a mobil 32 GB-os belső tárhelyére. Eközben ráadásul fényképezni is tudunk, a hardvernek egy pillanatnyi fennforgást sem jelent. Ahogy a felvételek lejátszása sem. Ha pedig füles nélkül, kihangosítva szeretnénk nézni a videókat a hangminőségben sem kell csalatkoznunk.

 

 

 

Szoftver

Habár az Optimus G nem a legfrissebb Androiddal került forgalomba, mégiscsak biztató, hogy a megjelenésekor ICS-t használó készülék, hozzánk már 4.1.2-es Jelly Bean verzióval érkezett. A gyártó erre húzta rá a saját Optimus UI 3.0 felületét, mely rendkívüli módon személyreszabható, valamint kapott jó pár előre telepített alkalmazást is, melyből sajnos csak néhány törölhető. A Bloatware nem csak a noteszgépeket fertőzi, a mobilokon is terjed. A marokba fogható készülékeknél azért nem érezhető nagyon durván a jelenlétük.

 

 

 

 

 

Összegzés

A dél-koreai gyártó miután a Nexus 4-et szabadjára engedte szeretett volna egy hasonlóan ütős, saját színekben pompázó telefonnal előrukkolni. Az Optimus G néven forgalomba került mobilban teljesült is a cég álma. A Google negyedik referencia Androidjához képest az LG házi iterációján javult az energiagazdálkodás, a hőmérséklet menedzsment, a kamera és a belső tárhely is meghízott. Plusz öröm, hogy a kapacitív vezérlőszervek nem lopják az értékes kijelzőfelületet. Ennek fényében érthető, hogy miért drágább 20 000 forinttal a hazánkban borsos áron kapható Nexus 4-nél.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.