Hirdetés

Samsung Galaxy Xcover 3 - Terepre csak óvatosan



|

Elvittük egy tesztkörre a Samsung legfrissebb strapakészülékét.

Hirdetés

A starpatelefonok világában - különböző kiadásaival - a Samsung top-modellek is képviseltetik magukat (gondoljunk csak az S-széria Active kódnevű mobiljaira), azonban a dél-koreai gyártónak létezik kifejezetten az ellenálló készülékek piacára szánt sorozata, mely az Xcover névre hallgat.

Hirdetés

Az áprilisban megjelent Xcover 3 a vastag gumiborítással felvértezett elpusztíthatatlannak beállított konkurens modellekhez képest kissé pehelysúlyúnak tűnhet, azonban a plasztik szegély komoly védelmet kínál a készüléknek. A mobil kialakítása leginkább az Alpha esetén használt formatervre épít, annyi különbséggel, hogy itt a fém oldalszegély helyett vastagított műanyag védelmére bízzuk készülékünk épségét.

 

Az ellenálló ház legnagyobb gyengepontja a készülék hátlapja, mely papírvékony felületével nem tűnik túlságosan strapabírónak, a belső oldalára - szigetelési célzattal - tapasztott vékony gumicsík pedig kizárólag az akkumulátor és a SIM-foglalat felületét védi, a kamera és a hangszóró biztonságáról a profi illesztések és az őket körülölelő fém burkolat gondoskodik. Természetesen az IP67-es vízállóság fenntartásához ügyelnünk kell arra, hogy aprólékosan a helyére pattintsuk a hátoldalt (szerencsére erre a készülék szoftvere is nagyjából minden bekapcsolást követően felhívja figyelmünket), hisz a legkisebb rés is elegendő ahhoz, hogy a betóduló folyadék hazavágja a mobilt.

Közepes teljesítmény

Az ellenálló borítás egy ízig-vérig középkategóriás készüléket rejt, mely 4,5 hüvelykes PLS képernyőt és 800x480-as kijelző-felbontást kapott. A megjelenítő az alacsony felbontást egészen korrekt háttérvilágítással pótolja, melynek köszönhetően tűző napsütésben is egészen olvasható az Xcover 3 képernyője. A strapatelefonok esetén elengedhetetlen fizikai gombok is szép számmal jelen vannak a készüléken, a front oldalon a Samsungtól megszokott ovális billentyű helyett három funkció-gombot kapunk, a telefon jobb és bal szegélye mentén pedig a hangerőszabályozó és a bekapcsoló gomb mellett egy kék színnel kiemelt programozható billentyűvel kedveskedik felhasználóinak a gyártó (mely alapértelmezetten a hátlap LED-világítását kapcsolja be, hosszan nyomva pedig a kamerát indítja).

 

A telefon meghajtásáról a Marvell Armada PXA1908-as, négymagos, 64 bites processzor gondoskodik, mely egy Vivante GC7000 GPU-val valamint 1,5 GB RAMmal egészül ki. A szokatlan, vélhetően költségcsökkentő szándékkal kiválasztott hardverek munkájára nem igazán lehet panaszunk, hisz a mobil használata közben akadásokkal csak ritkán találkoztunk, azonban játékok közül csupán az egyszerű grafikával felvértezett tesztalanyok futottak hibátlanul (igaz egy strapatelefon esetén az Androidos játékélmény hiánya nem fogja eltántorítani a célközönséget a vásárlástól).

Víz alatt is fotóz

Természetesen kamerával is ellátta telefonját a dél-koreai gyártó, a hátlapi szenzor 5 megapixeles, az előlapi pedig 2 megapixeles felbontásra képes, videót pedig maximum HD minőségben rögzíthetünk a hátoldalon megbúvó fémágyba bújtatott optika segítségével. Az elkészült fotók minősége nappali körülmények között egészen elfogadható, de gyengébb fényviszonyok mellett már nem ennyire ideális a helyzet, ilyen esetekben ugyanis a kamera kifejezetten lassan fókuszál (tesztünk során előfordult, hogy közel egy percig tartott a kép elkésztése).

 

Az Xcover 3 hátlapját lepattintva hozzáférést nyerünk a MicroSIM és a felette elhelyezkedő microSD csatlakozókhoz, valamint a 2200 mAh-s akkumulátorhoz, mely visszafogottabb használattal akár a két napon keresztül is képes árammal ellátni a mobilt, ez a rövid készenléti idő azonban nem feltétlenül ideális egy túlélőmobil esetén.

Összegzés

A Samsung mérnökei azért dicséretet érdemelnek, hogy a strapatelefonok világába megpróbáltak egy kis dizájnt csempészni, azonban a középkategóriás készülék az extraként kapott ellenállósági funkciók ellenére sem tűnik ideális választásnak sem a túlélőmobilra vágyó felhasználóknak (főként a rövid akkuidő miatt), sem pedig az átlag-usereknek (hisz 75 ezer forint körüli áron már egészen komoly készüléket szerezhetnek be, ha beáldozzák a víz és ütésálló kialakítást).

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.