Hirdetés

Hive: médiamegosztás korlátlan mennyiségben



|

Beépített torrent klienssel is rendelkezik a webes szolgáltatás.

Hirdetés

Az ingyenes konstrukciókkal rendelkező felhő alapú háttértárakkal lassan Dunát lehet rekeszteni, ráadásul a már piacon lévők közt akad olyan is, amellyel némi fizetségért cserébe korlátlan mennyiségű kapacitáshoz lehet jutni. Természetesen a Bitcasa ajánlata inkább csak eladási pont, ezen opció kizárólag különleges esetekben jöhet jól.

Hirdetés


A kínálatban üdítő színfoltot képez a nemrégiben béta fázisban elindult Hive, ugyanis a portál üzemeltetői teljesen ingyen adnak végtelen tárhelyet, ám ez csak a kezdet: a szolgáltatás rendelkezik beépített torrent klienssel, a feltöltött videókat és zenéket pedig streamelni lehet. A sütire az teszi fel a porcukrot, hogy kimondottan közösségközpontú megoldásról van szó, így az ismerőseinknek bármikor hozzáférést adhatunk a háttértárunkon lévő mappákhoz, böngészhetjük az övéiket, kommentelhetjük egymás állományait.


Érdekes módon a Hive általános háttértárként hirdeti magát, ám momentán kizárólag bizonyos kiterjesztésű állományok feltöltésére nyílik lehetőség. Humoros részlet, hogy tesztünk alapján a Hive valójában nem ellenőrzi a feltöltött állomány formátumát, így nem támogatott állománynak (mondjuk ZIP) támogatott kiterjesztést (JPG) adva valójában bármi megosztható.


A jövőben ezen állapot természetesen változhat, ám a Hive főoldalon olvasható tájékoztatásával ellentétben a fejlesztőknek úgy tűnik eszük ágában sincs a riválisokhoz hasonlóan univerzális tárhelyet adni, a komplett szolgáltatás láthatóan médiamegosztásra lett kitalálva.


Mindez azért is zavaros, mert feltöltési oldal alján található egy apró szöveg a P2P fájlmegosztó technológiáról, amiben a torrent még az Ubuntu megfelelő terjesztési formájának is meg lett nevezve, ám mivel az ISO kiterjesztés nem támogatott, így a Hive beépített kliensével nem lehet letölteni a népszerű disztribúciót.


Egyeseknek kellemetlen lehet, hogy cikkünk írásakor a Hive-ba kizárólag más szolgáltatók (Facebook, Google, Twitter, LinkedIn) segítségével lehetett regisztrálni. Viszont legalább a kezelőfelülete magától értetődően használható: a baloldali hasábban található a feltöltési lehetőség és fő mappastruktúra, középen az állományok jelennek meg, jobboldalt pedig véletlenszerű felhasználók láthatóak.


Sajnos a szolgáltatás momentán meglehetősen bugos: Internet Explorer alól alig működik, Firefoxban nem lehet húzásos módszerrel állományokat mozgatni a mappák közt, továbbá semelyik böngészővel sem lehet törölni a kukába hajított tartalmakat. Egyelőre a regisztráció törlésére sincs lehetőség, bár a hitelesítési szolgáltató oldalán nyilván visszavonhatóak a Hive engedélyei.


A béta időszak alatt a Hive minden szolgáltatása ingyenesen használható, ám a jövőben például a multimédiás fájlok streameléséért, továbbá a korlátlan adatátviteli sebességért fizetni kell majd. Érdekes módon a maximum 9 dolláros havidíj a barátok számától függően csökken, 100 fő felett ingyenes lesz a Hive használata.Arról egyelőre szó sem esett, hogy lesz-e a szolgáltatáshoz asztali és mobilos kliensprogram.


Összességében elmondható, hogy a Hive egy rendkívül ambiciózus kezdeményezés, bár erősen béta jellege miatt a kipróbálása egyelőre nem ajánlható univerzálisan. A jövőben mindenképp megéri odafigyelni a Németországban és Svájcban hosztolt szolgáltatásra.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.