Hirdetés

Így turbózd fel a routered sebességét - első rész



|

Mutatunk néhány lehetőséget a router felturbózására.

Hirdetés

Egy vezetékes kapcsolat mindig stabilabb és nagyobb sebességet ígér, azonban a vezeték nélküli működés adja az igazi kényelmet az internetezés során is. Sajnos a Wi-Fi hálózatoknál viszont nem ismeretlen a jelerősség és/vagy a sebesség csökkenése, továbbá a holtterek is okozhatnak meglepetéseket. Mivel lehet a Wi-Fi-s problémákon segíteni? Adunk pár tippet. 

Hirdetés

 

Automatikus újraindítás

Ha nincs egyetlen ok sem arra magyarázatként, hogy miért nincs internet, akkor minden bizonnyal a router újraindítása segít majd megoldani a problémát. Sokszor kerülünk ilyen helyzetbe, és ami azt illeti, az internetszolgáltató is ezt kéri tőlünk első lépésben. Aki azon kapja magát, hogy gyakran kell kihúznia és visszadugnia a router tápkábelét, annak ideje lecserélni az útválasztó firmware-jét. A DD-WRT és a Tomato is járható utak ilyen szempontból, ugyanis mindkettőben időzíthetőek a rendszeres újraindítások. Ha például éjszakára állítjuk, észre sem vesszük az apró szünetet. 

 

Gyakran mindent megold egy újraindítás

 

Jobb antenna

Rengeteg olyan router van a piacon, amelyre nem túl jó antenna vagy antennák kerültek. Ilyen esetekben a gyógyír annyira nem is bonyolult. A legolcsóbb megoldás az, ha elkezdünk nagyobb és erősebb antennák után kutatni a konkrét modellhez. Ha nem találtunk semmi használhatót, vagy más megoldásra van szükség, akkor pedig a hatótávnövelőket érdemes nézegetni. Ezek a konnektorba dugva a vezeték nélküli hálózatunk kiterjesztésére képesek - és a holtterektől is segítenek örökre megszabadulni. 

 

Régi protokollok

Sok új 802.11ac-s router több lehetőséget ígér, mint amit egyes internetszolgáltatók nyújtani tudnak. Még rosszabb, hogy a régi protokollokat használó eszközök képesek lelassítani az egész hálózatot a csatlakozásukkal. Ezen úgy tudunk segíteni, ha a router kezelőfelületére bejelentkezve csak az újabb protokollok használatát engedélyezzük. Sorrendbe így lehet őket állítani: ac, n, g, b. A b és g protokollokat használó eszközöktől érdemes megválni. 

 

Csatornaszélesség

A routerek általában két csatornaszélességet kínálnak: 20 és 40 MHz-es opciókat. Az utóbbi az újabb routerekhez van kitalálva, azonban a régebbi eszközök használatakor interferenciát is lehet tapasztalni a szélesebb csatorna miatt. A beállítás a böngészés sebességét nem befolyásolja, csupán a streamingnél és a hálózaton belüli fájlátvitelnél lehet különbségeket tapasztalni. 

 

A vezeték jobb, de kényelmetlenebb

 

Frissítések

Ahogyan minden elektronikai eszközt, úgy a routereket is fontos mindig naprakészen tartani. A rendszeres firmware-frissítésekre oda kell figyelni, ugyanis sokszor biztonsági réseket foltoznak be ezekkel a gyártók. Néha azért egy kis sebességnövekedésnek is lehet egy-egy frissítéstől örülni. 

 

Ti milyen routert használtok? 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.