Hirdetés

Honor 5X teszt - fémet, olcsón



|

Megérkezett szerkesztőségünkbe a Honor középkategóriás modellje az 5X, mely a felső szegmensből kölcsönzött bájával próbált elvarázsolni minket.

Hirdetés

A szerencsésebb régiókban már 2015 végétől hozzájuthattak a felhasználók a Honor legfrissebb, középkategóriás modelljéhez az 5X-hez, az európai piacon azonban csak február elején kezdődött el a modellek árusítása, pedig a karácsonyi mobildömping során bizonyára szépen fogyott volna a megfizethető ára mellett, csúcskategóriát idéző extrákkal felvértezett modell.

Hirdetés

Készülékének tervezése során a gyártó a 7-es jelzésű high-end modell esetén már bizonyított fémborítást hozta el a középkategóriás piacra, mely összességében nyomós érv lehet a készülék mellett, hisz a 100 ezer forint alatti árszegmensben - egyelőre - még csak elvétve találunk metálkerettel büszkélkedő telefonokat. Sőt már a telefon külsejét szemlélve is megállapíthatjuk, hogy a gyártó még ennél is tovább ment, hisz a hátlapon megjelenő mélyedés egy ujjlenyomat-szenzor jelenlétére utal, vagyis a Honor már a középső árcsoportban is elérhetővé tette a tavalyi év top-mobiljainál szinte kötelezőnek számító komponenseket.

Kényszerű csere

Az előlap üvegborítása mögött egy 5,5 hüvelykes megjelenítőt találunk, mely a front oldal több mint 70 százalékát lefedi, garantálva, hogy a phablet méret ellenére a telefon a lehető legkompaktabb módon simuljon zsebünkbe. Szerencsére az óriás képernyő minőségére sem lehet panaszunk, hisz a gyártó fullHD felbontással örvendezteti meg a vásárlókat, mely színvilágával és fényerejével könnyedén leveszi lábáról a szemlélőit.

Persze a megnövelt felbontás miatt egy komoly döntést is kénytelen volt meghozni a gyártó, hisz a középkategóriában használt 620as Kirin SoC és a hozzá kapcsolódó Mali grafikus chip (mely kombináció az előző generációt hajtotta) valószínűleg kellően gyenge teljesítményt nyújtott volna a fullHDra optimalizálás során, így a Huawei chipjétől könnyes búcsút vett és alternatív megoldást választott a gyártó. A szerencsés kiszemelt pedig a kategóriában a többi gyártó által is előszeretettel alkalmazott, Snapdragon 615-ös lapka (és a hozzá kapcsolódó Adreno 405-ös GPU) lett, mely összteljesítményben jelentősen nem múlja felül a 4X-nél használt Kirin chipet, de a hardver által kínált grafikus extra miatt mindenképp indokolt választás.

A napi használat során a mobilba szerelt processzor, a 2 GB rendszermemóriával kiegészülve egészen fluid felhasználói élményt kínál, és a 3.1-es EMUI felület optimalizáltsága is teljesen rendben van, így nem kell a laggolás miatt aggódnunk (nagyobb igényű alkalmazások bezárása után, valamint a rendszer indítását követően azért néha előfordult, hogy nem azonnal reagált a képernyő érintéseinkre, de nem ez volt a jellemző).

Fotózni is enged

Kamerás téren a hobbifotósok számára ideális szenzorral kecsegtet az 5X, a 13 megapixeles maximális felbontás elérésére képes fotóseszköz segítségével minőségi felvételeket lőhetünk (persze gyenge fényviszonyok esetén jelentősen romlik a képalkotónk teljesítménye, még a LED-villanó használata mellett is). A gyári kameraszoftver számos fotósmóddal és effekttel áll a felhasználók rendelkezésére (az élő szűrők alkalmazása kicsit felforrósítja a mobil hátoldalát). Videók rögzítése során lehetőségünk van megnövelt képkocka-számú mozgóképek mentésére is (ha 1080p-ről 720p-re csökkentjük a minőséget), azonban a belassított végeredmény egy szemcsés, kicsit akadozó felvétel lesz.

Honor5x teszt

Adatkapcsolatokból szinte teljes a repertoár, csupán az NFC maradt ki a DualSIMes készülék kínálatából, azonban a középkategóriában ez még egyelőre bocsánatos bűn. A modellt egy 3000 mAh-s akkumulátor hajtja, mellyel egészen jól gazdálkodik a készülék, terhelés mellett is előfordult, hogy még a második nap végén is mutatott némi töltöttséget az akku (persze ha mindkét SIM-ünk hálózatot keres, jelentősen rövidülhet a készenléti idő).

Összegzés

Egy rendkívül tetszetős, a tavalyi év csúcsmodelljeinek sablonja alapján megalkotott telefont küldött a középkategória csataterére az 5X képében a Honor, melynek egyetlen hibája, hogy a 90 ezres árszegmensben a gyártó első csúcsmodelljével a Honor 6-tal kell versenyeznie, mely összteljesítményben messze felülmúlja aktuális tesztalanyunk képességeit. Azonban aki szeretné a tavalyi év csúcsmodelljeiben debütáló mobilos trendeket - minimális kompromisszumok mellett - a zsebében tudni, az 5X-nél jobb alternatívát nem igazán fog találni 100 ezer forint alatt.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.