Hirdetés

Samsung Galaxy Alpha - Ez még csak a kezdet



|

Szerkesztőségünkben járt a Samsung legújabb, prémium kategóriás készüléke.

Hirdetés

Egyre inkább úgy tűnik, hogy a Samsungnál végre sikerült meggyőzni a főnökséget, hogy a megszokott dizájnhoz való ragaszkodás hosszú távon nem kifizetődő, és óvatosan egy új irányba indították el a prémium készülékeik fejlesztését.

Hirdetés

Legalább is erre utal a legújabb csúcsmobiljuk a Galaxy Alpha, melynél a felső kategóriás hardverek végre méltó körítést kaptak.

Végre fém

A 115 g-os telefon remek súlyeloszlással rendelkezik, alkatrészei sehol nem nehezítik el a készüléket (mint például régebbi modelleknél az alsó részre helyezett akku).

 

Az Alpha anyaghasználatával kapcsolatban még minimális panaszunk sem lehet, a készüléket körülölelő fém szegély tökéletesen épül be a leheletnyi vékony, ám mégis kitartó polikarbonát hátlap és a gorilla-glass 3-as előlap közé, rendkívüli prémium érzést nyújtva a felhasználóknak. A kialakítás egyetlen hátránya talán, hogy a mobil hangszórója a készülék alsó részén kapott helyet, melyet kézben tartva könnyedén letakarhatunk.

 

 

Az óvatos dizájnváltás során az előlaphoz egyenlőre nem nyúltak a tervezők, így a már megszokott felület közepén találhatjuk a (jelenlegi trendeket tekintve) csúcstelefonhoz képest kompaktnak nevezhető 4,7 hüvelykes megjelenítőt. A mindössze HD felbontású (bár így is 312 ppi-s) AMOLED kijelző hibátlan képet ad, melyről még a legmostohább körülmények között is könnyűszerrel leolvashatjuk a megjelenítőn található feliratokat.

Valóságos fenevad

A fémketrec alatt egy valóságos szörnyeteget találunk, mely a szintetikus tesztek során soha nem látott értékekkel bizonyította, hogy itt bizony egy meglehetősen komoly konstrukcióval állunk szemben.

 

A mobilban debütált ugyanis a Samsung Exynos 5 Octa nevű processzora, mely energiatakarékos megfontolásból egy 1,8 GHz-es négymagos Cortex A15-ös valamint egy 1,3 GHz-en üzemelő szintén négymagos Cortex A7-es chip keresztezéséből áll össze. A zökkenőmentes felhasználói élményhez további 2 GB RAM is hozzájárul, tesztünk során pedig nem igazán sikerült olyan alkalmazást találnunk ami csak egy kicsit is gondolkodásra késztette volna a mobilt.

 

Természetesen a mobilban a spéci processzoron kívül rengeteg egyéb említésre méltó hardveres extrát is találhatunk, a készülék ugyanis szépen bekebelezte az S5-ben már bizonyított szenzorokat, vagyis fellelhetjük az ujjlenyomat olvasót (a Home gomb alá szerelve) valamint a hátlapon a vaku alatt található pulzusmérőt is.

 

A 12 megapixeles kameráról igazából csak ódákat zenghetünk, a fotók minősége szinte kifogástalan, emellett pedig a gyári kameraszoftver is rengeteg beállítási lehetőséget kínál. A kiegészítő LED-villanó szokásosnál valamivel nagyobb teret képes bevilágítani, így gyenge fényviszonyok mellett sem kell mellőznünk a készülék fotós képességeit.

Videofelvételi opcióink is akadnak szép számmal, a mobillal akár 4K-s felvételek rögzítésére is lehetőségünk nyílik, de HD videókat akár 120 FPS-el is lőhetünk, mely lehetővé teszi a szuperlassított mozgóképek rögzítését.

Szoftveresen is remek

A készülék az Android 4.4.4-es verzióját futtatja, melyre a Samsungtól már megszokott Touch Wiz felület kissé átdolgozott verzióját dobták fel a gyártósoron. A készülék szerencsére nincs telezsúfolva feleslegesen előtelepített szoftverekkel és az extrák nagy részét is a gyártó (legtöbb esetben valóban hasznos) saját alkalmazásai teszik ki.

A fentebb már említett energiatakarékos megoldásokra valóban szükség van, hisz a telefonba egy rendkívül kicsi, mindössze 1860 mAh-s akkumulátor került, mely a tudatos tervezésnek köszönhetően köszönhetően egészen jól bírja a terhelést, így az átlagfelhasználók egy napnál biztosan tovább is képesek lesznek életben tartani a mobilt.

 

Ezen kívül a saját energiagazdálkodási opciókkal még tovább növelhetjük a készülék üzemidejét. Sajnos a készülék tárhelye nem bővíthető, így be kell érnünk a 32 GB-nyi rendelkezésre álló gyári memóriánkkal.

Összegzés

A Samsung jelenleg az egyik legjobb Androidos készüléket tette le az asztalra, ez az új vonal kétségtelenül nagyban fellendítheti a dél-koreai cég eladásait. A prémium kialakítás a minőségi anyaghasználat és a készülékben dolgozó csúcshardver segítségével az Alpha kétségtelenül az Apple felhasználóit kívánja megtéríteni, melyre ezen készülékkel tényleg lehet esélye.

A hatalmas tudást természetesen most is meg kell fizetnünk, a készülék induló ára 200 ezer forint környékén található, ám ez az összeg nem irreálisan magas a kapott tudáshoz képest.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.