Hirdetés

Samsung Galaxy Note 4 teszt - Tollas fém



|

Nálunk járt a tabletek és okostelefonok határán lavírozó Note széria legújabb modellje

Hirdetés

Mikor 2011-ben a Samsung piacra dobta az első Note készülékét egy akkoriban még viszonylag kiaknázatlan területre tört be vele, hisz a manapság már-már standarddá váló 5 hüvelyk feletti méretével egy igazi monstrumnak számított.

Hirdetés

Az érintőtollas phablet pedig egészen jó eladásokat produkált, így szinte borítékolható volt, hogy a következő években folytatódik majd a széria gyártása. Az piaci igényeknek megfelelően a telefon megjelenítője a következő körben már 5,5 hüvelykesre hízott, majd a sorozat harmadik tagjánál már elérte az 5,7"-es méretet. Az idén leleplezett modellnél a képátló nem nőtt tovább, cserébe a kijelző felbontása kapott nagyobb hangsúlyt, mely a fullHD-ról QHD (2560 x 1440 pixel) részletességűre változott.

 

A méretes képernyő összességében nagyon szép látványt nyújt, a Samsungra jellemző (néha már túlzottan) élénk színek ezen modellben is visszaköszönnek. A super AMOLED kijelző intelligens fényerő-szabályozásának köszönhetően folyamatosan kellő megvilágításba képes helyezni a készülék megjelenítőjét, így biztosak lehetünk benne, hogy a legdurvább napsütésben sem fog gondot okozni a GorillaGlass üveg enyhe fényvisszaverődése.

Ismerős küllem

A mobil a szeptemberben debütált Alpha formavilágát és anyaghasználatát viszi tovább, az "új" formaterv kiötlője mindössze a mintakészülék markáns sarkaiból csippentett le a végeredmény előállításához.

 

A fém keretet a Note 4 esetében is a kissé vékonynak tűnő polikarbonát hátlap egészíti ki, mely egy ilyen egyértelműen prémiumnak kikiáltott mobil esetében már nem feltétlenül a legjobb választás. Hardveres kialakítás szempontjából (az előző évekhez hasonlóan) ismét a csúcskategóriát kapta meg a Note, a készülékben ketyegő 2,7 GHz-es, négymagos Snapdragon 805-ös processzor és a kiegészítésül kapott 3 GB RAM a Benchmark-tesztek során kiváló eredményeket produkált, az Adreno 420-as GPU-nak pedig a bonyolult grafikák (és az erőforrás-igényes 3D-s játékok) tökéletes megjelenítése sem okozott problémát. (A Note 4 egy ettől eltérő hardveres konfigurációval is megvásárolható, mely egy 8 magos little.Big kialakítású Exynos processzorral, valamint egy Mali GPU-val kerül a boltok polcaira.)

Szenzorok gyűrűjében

A mobil kamerájának kiválasztásakor is a minőséget tartotta szem előtt a Samsung, a beszerelt 16 megapixeles képalkotó pedig valóban jó döntésnek bizonyult, a segítségével lőtt képek pedig a körülményektől függetlenül képesek felvenni a harcot a kompakt digitális gépekkel.

 

A szenzorhoz társított kameraszoftver is részletes beállítási lehetőségeket kínál, a különféle fotómódok pedig szoftveresen is képesek a maximumot kihozni a hardver teljesítményéből. Videózás során a 4K-s rögzítésre is lehetőségünk van ám ha kedvünk úgy tartja kihasználhatjuk, hogy a készülék akár 120 fps-el is képes HD felbontásban rögzíteni, melyek hatására szuperlassított felvételeket is gyárthatunk.

 

A Samsungnál az utóbbi időben tapasztalható volt, hogy a hatalmas mennyiségű érzékelő beszerelésével igyekszik különlegessé tenni készülékeit, ezen tendencia pedig a Note esetében is megmaradt. A készülék ugyanis megkapta a korábban már több modellben is látott ujjlenyomat-olvasót, infra-szenzort, valamint pulzusmérőt (mely a vér oxigén-telítettségét is képes meghatározni), mindezt pedig megfejelte a dél-koreai gyártó egy UV-érzékelővel is. Az egészségünket monitorozó eszközök egytől-egyig könnyűszerrel munkára foghatók a készülékre előtelepített S-Health applikáción belülről, az infraport pedig külön távirányító-alkalmazást kapott, mellyel egyetlen közös felületről vezérelhetjük az otthonunkban található televíziókat, és egyéb multimédiás eszközöket.

Tollal tálalva

A mobilban ismét helyet kapott az S-Pen névre keresztelt beviteli eszköz, melyet akár 1,5 cm-re a képernyőtől is érzékel a készülék, sőt a beépített jegyzettömb szoftveren beállíthatjuk azt is, hogy a kijelző csak a tollra reagáljon, így ujjunkkal nem kontárkodunk majd bele jegyzeteinkbe.

 

A telefon működéséért egy 3220 mAh-es akkumulátor felel, mely egészen tűrhetően teszi a dolgát, normál használattal akár 1,5-2 napig is képes lehet kiszolgálni a tudatosan energiatakarékos hardverek igényeit.

 

A Note 4 jelenleg az Android 4.4.4-es verzióját futtatja a Samsungtól már megszokott TouchWiz felülettel, ám a gyártó ígérete szerint a készülék az elsők között lesz a gyártó repertoárjában, mely megkapja a hamarosan érkező Android L frissítést.

Összegzés

A mobil komoly hardverekkel felszerelve érkezik, ennek megfelelően az ára is egészen magasan található, így ha egy hatalmas méretű, különleges eszközökkel rendelkező Androidos készüléket szeretnénk tökéletes választás lehet a Samsung mobilja.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.