Hirdetés

Samsung Galaxy Note Pro 12,2 teszt - Óriás jegyzettömb



|

Kipróbáltuk a dél-koreai gyártó 12,2 hüvelykes óriását.

Hirdetés

A mobilpiac legelső készülékeinél a szükség szülte a hatalmas méreteket, majd az évek során a gyártók vért izzadva küzdöttek azért, hogy egyre kisebb és zsebbarátabb modellek kerüljenek a vásárlók kezei közé.

Hirdetés

A trend azonban a phabletek és a táblagépek látványos kijelző-gyarapodását figyelve megfordulni látszik, hisz már számtalan olyan eszközzel találkozhatunk, melynek hordozása (a hőskort idéző készülékekéhez hasonlóan) külön táskát igényel. A Samsung Note Pro-ja esetén sincs ez másként, hisz az A4-es alakú füzetek méretével büszkélkedő tablet kényelmes cipeléséhez jó ha beszerzünk egy megfelelő méretű oldaltáskát.

Csak a szokásos

A Note Pro hatalmas méretén kívül semmi formabontó változtatást nem hajtott végre a klasszikus Samsungokat idéző formavilágon, külseje egy az egyben leköveti a korábbi S-szériás modellek kialakítását.

 

A készüléket a fizikai gombok elrendezése alapján egyértelműen fekvő tájolásúra álmodták meg a dél-koreai cég dizájnerei, hisz portré-módú használat során a kijelző oldalára kerülő home gomb valamint a mellette pihenő két érintésérzéken-billentyű kissé körülményesen használható (sőt ily módon a hangszórók is az eszköz aljára és a tetejére kerülnek).

 

A táblagép 12,2 hüvelykes TFT megjelenítője 2560 x 1600-as felbontásban kínál tűéles képet. A megjelenítő fényerejére nem lehet panaszunk, a megvilágítás maximálisra feltekert értékére csak napsütésben lesz szükségünk. A készüléken futó 4.4.2-es Android nem túlságosan méltó választás a csúcskategóriás tablethez, főként, ha figyelembe vesszük, hogy a készülékre helyezett rendszer a kisebb modellek némileg átdolgozott, de alapvetően változatlan felületével rendelkezik, melynek következtében - többek között - az értesítési sáv is ikonjai indokolatlanul nagy méretben jelennek meg. Szoftveres extraként azért kapunk egy személyre szabható oldalsávot, mely kézben tartva lehet igazán segítségünkre azzal, hogy könnyebb elérést kínál az egyes appokhoz. Ezen kívül a többablakos funkciók is rendkívül hasznosak egy ekkora eszköz estén.

Ez már kevés

A Note Pro 12,2-ben egy 2,3 GHz-es négymagos Snapdragon 800-as processzort találunk, mely 3 GB RAM, valamint egy Adreno 330 GPU segítségével igyekszik maximálisan megfelelni a felhasználói igényeknek. A közel egy éve piacra dobott modell megjelenésekor már a Snapdragon 805, valamint a 8 magos Exynos chipek is a gyártó rendelkezésére álltak, így érthetetlen, hogy miért nem egy kissé erősebb konfiguráció hajtja a csúcskategóriásnak beállított készüléket. Az eszköz működése a lecsengő hardver ellenére azért nagyjából folyamatos, bár a teszt során tapasztaltuk, hogy néha azért a menüben scrollolva is képes belassulni a táblagép.

 

A készülék a táblafotósok szűk csoportjának is kedveskedik hisz a repertoárjában megtalálhatunk egy 8 megapixeles hátlapi kamerát, mely a kapcsolódó szoftvernek köszönhetően rengeteg beállítási és editálási lehetőséget kínál a felhasználóknak. A nem túlságosan kiemelkedő felbontás ellenére normál körülmények között szép és részlet gazdag képeket lő a masina, ám az éjszakai felvételek még a LED-villanó használata mellett is elmosódott és homályos végeredményt adnak.

Van súlya

700 gramm feletti súlyával eléggé nehéznek számít a Samsung táblagépe, ám a cég mérnökei szerencsére ügyeltek arra, hogy a terhelés ne összpontosuljon a táblagép bizonyos területein, a megfelelő súlyeloszlásnak köszönhetően pedig rövidtávon viszonylag komfortosan használható a Note Pro, mely csupán 25-30 perc után kezdi el lefelé húzni kezünket.

 

A készülék természetesen nem viselhetné büszkén a Note nevet a hozzá tarozó stylus nélkül, mely sok esetben meglehetősen hasznos beviteli eszköznek bizonyul. Az érintőtollhoz tartozó tollmenü speciális beállításokat és gyorselérési funkciókat kínál a felhasználóknak. Magát az eszközt pedig még a táblagép megjelenítőjéhez sem kell érintenünk, nagyjából 1,5 cm távolságból is gond nélkül használható. Ezen kívül kapunk még egy speciális jegyzettömböt is, melyben beállítható, hogy a felület kizárólag a toll mozgatásakor váltson ki reakciót, bőrünk érintését pedig ignorálja.

 

Adatkommunikáció terén szinte mindent megkapunk aminek egy felső kategóriás táblagép esetén szükségét érezzük, a Bluetooth, Wifi és infraport mellet ugyanis még SIM-kártya foglalattal is büszkélkedhet a tablet, melybe kártyát helyezve az LTE-hálózatok is elérhetővé válnak. Az NFC kimaradt ugyan a készülékből ám egy ilyen mérettel rendelkező eszköz esetében érthető a gyártó ezen döntése, hisz gyakorlati haszna nem igazán lett volna a chip beszerelésének. A SIM-slot mellett egyébként kapunk még egy microSD-foglalatot is, melybe kártyát helyezve kedvünkre bővíthetjük a készülék 32 GB-os gyári memóriáját. A NotePro a 3.0-ás USB-s adatátvitelt is támogatja, így adataink mozgatása az eszköz és a PC között rendkívül nagy sebességgel zajlik.

 

A készülék működéséért egy brutális kapacitású, 9500 mAh-s akkumulátor felel, mely a táblagép hardvereinek energiaigényeit egy napon keresztül még folyamatos használat mellett is képes ellátni, ha pedig kissé visszafogottabban bánunk a tablettel a hosszabb üzemidő elérése is lehetségessé válik.

Összegzés

A hatalmas méretét leszámítva a készülék semmi olyan újdonságot nem hoz, amit egy korábbi Samsung készülékben már ne láttunk volna, a viszonylag gyenge hardver pedig egyáltalán nem indokolja a készülék horribilisen magas, 220000 forint környékén található árát.

 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.