Hirdetés

Samsung Galaxy Tab S2 teszt - Minőségi óriás



|

Néhány napot szerkesztőségünkben töltött a Samsung egyik legfrissebb táblagépe, a Tab S2.

Hirdetés

Sok-sok gyártó már temeti a táblagépes piacot, azonban van néhány lelkes versenyző, aki továbbra is kitart a 6 hüvelyk feletti eszközök mellett. Közéjük tartozik a Samsung is, a dél-koreai cég ugyanis folyamatosan ontja magából a különböző méret- és ár-kategóriájú tablet-modelleket.

Hirdetés

A hatalmas gyártási számok persze azt eredményezik, hogy meglehetősen hasonló formavilágot öltenek a gyártósorról legördülő Samsung-készülékek. A szeptember elején megjelent csúcskategóriás Tab S2-es jelzésű táblagép is első pillantásra nem igazán emelkedik ki a tucat-termékek sorából, hisz az alapvető dizájnja a Samsung-gépek könnyedén felismerhető jegyeit hordozza, azonban amint kézbe vesszük, máris megváltozik a véleményünk, ugyanis a készülékház kialakításához használt prémium anyagok szinte simogatják tenyerünket.

Visszafogott csillogás

Egy 9,7 hüvelykes megjelenítőt kapott a készítőktől a Tab S2, melyet gondosan közepére pozícionálva helyezkedik el a készülék front oldalán. Minőségileg az AMOLED panelre pedig nem igazán lehet panaszunk (maximum abban az esetben, ha valaki nem szívleli a 4:3-as képarányt), hisz a QXGA felbontással és a szinte tökéletes fényerő-szabályozással gond nélkül hozza a top-készülékektől elvárható szintet ezen a téren a táblagép. Még a sok modell esetén problémaként jelentkező megjelenítő-csillogás is csupán minimálisan van jelen a Tab S2 felületén, így napsütéses órákban is vígan használhattuk a készüléket, hisz a képernyőn kirajzolódó információkat minden gond nélkül leolvashattuk.

Az előlapon, a kijelző alatt a legtöbb Samsungon megjelenő vezérlőgomb hármast találjuk. A két érintő-billentyű közé ékelt, fémes szegéllyel kiemelt fizikai home-gomb a prémium táblagépben nem csupán a gyorsabb kontroll miatt van jelen, alá ugyanis egy ujjlenyomatolvasó-szenzort is elhelyeztek az S2 készítői. Jobbszélen további két fizikai billentyű emelkedik ki a táblagép felületéből egy bekapcsoló gomb, valamint egy hangerő-szabályozó, és itt találjuk a rejtett microSD-foglalatot is. A fém oldalszegély folytonosságát a készülék alján a hangszórók, a microUSB-slot valamint a Jack csatlakozó szakítja meg.

Izmos hardverrel támad

Mivel a táblagép a felső kategóriában próbál a konkurens gyártóknál jobb ajánlattal előrukkolni, ezért a Samsung hardveresen is rendesen odatette magát a tablet tervezésekor. Az eszközben ugyanis egy Exynos 5433 SoC lapul, mely 3 gigabyte RAM társaságában a mindennapi használat során és a szintetikus teszteken is egészen szépen teljesített. Az 5.0.2-es Androidra felhúzott TouchWiz felület még osztott képernyős módban sem laggolt, a sok készüléknél fellépő melegedés pedig még komolyabb terhelés mellett is csupán minimálisan jelentkezett a Tab S2 hátoldalán.

Két kamera is került a készülékbe, az elsődleges szenzor segítségével maximálisan 8 megapixeles, míg a frontkamerával 2 megapixeles fotókat készíthetünk. Normál körülmények között a hátlapi képalkotó egészen jó minőségű felvételeket készít, a kameraalkalmazás pedig számos hasznos funkciót és fényképezési módot kínál a táblafotósok számára. Az egyetlen hiányosság talán a LED-es villanó, melynek köszönhetően a gyengébb fényviszonyok mellett esélyünk sincs megfelelő minőség elérésére.

Adatkapcsolatok terén jelennek meg a legnagyobb hiányosságok a készülékben, hisz a szerkesztőségünkbe érkező modell nem kapott SIM-slotot, így kizárólagosan a beépített Wifi-vevőre hagyatkozhattunk, ha a világhálóhoz kívántunk csatlakozni. Persze a SIM-foglalatot a drágább modellekben megtaláljuk, azonban az NFC-t és az infraportot biztosan nélkülöznünk kell, ha egy S2-es táblagép vásárlása mellett döntünk.

Üzemidő szempontjából viszonylag kellemes meglepetést okozott a Samsung táblagépe, hisz normál használat mellett az 5870 mAh-s telep könnyedén kihúzta a nap végéig, bár valószínűleg az LTE-modemmel felvértezett változat esetén kicsit óvatosabban kell bánnunk az erőforrásokkal a hasonló energiafogyasztás eléréséhez.

Összegzés

A Samsung S2-es szériája eléggé ütősre sikeredett, hisz az okosórák után a táblagépek piacán is egy jelentős teljesítménnyel rendelkező modell öregbíti a termékcsalád hírnevét. Sajnos a készülékre kissé elborult (150 ezer forint körüli) árcédulát helyeztek el a boltok, mely - a tablet hiányosságainak függvényében - ár-érték arány szempontból eléggé lehúzza a modellt.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.