Hirdetés

TESZT: MSI R7 370 Gaming 2G - MOBA-király vagy szomorú újramelegítés?



|

Az R7-es Radeonokat nem játékosoknak, hanem kocajátékosoknak és MOBA-soknak ajánlja az AMD. De elég az ügyes marketing ahhoz, hogy bekajáljuk egy sokéves kártya felmelegítését?

Hirdetés

Amikor néhány év múlva visszatekintünk, a 2015-ös év nem lesz teljesen rózsaszín az AMD-nek: ez az az év, amikor megjelent a Fury, ami forradalmi és valóban hasznos újdonságot hoz – még akkor is lehet neki örülni, ha az első példányok drágák és a korai példányok körül nem minden tökéletes (zajos hűtés). Ugyanakkor a másik oldalon ott van az átnevezés, amiben nem olyan nehéz meglátni a jó oldalt, de sokakat annyira felbosszant, hogy csak újramatricázott, többéves GPU-kat kapunk, hogy nem is hajlandóak foglalkozni az előnyös változtatásokkal. Valahol mindkét tábornak igaza van, és mi inkább úgy fogalmaznánk, hogy nem mindegy, melyik újramatricázott, ráncfelvarrt modellről van szó. Tesztlaborunkban járt az MSI tolmácsolásában egy R7 370-es kártya, mi pedig megnéztük, hogy mennyire tudunk lelkesedni ezért a kártyáért.

Hirdetés


Külső

Nagyméretű, középkategóriás kártyát körített az R7 370 GPU köré az MSI, amelyhez a már bejáratott Gaming dizájnt használta fel. Ez piros-fekete színkombinációt jelent, valamint egy ebben a kategóriában nagynak számító, két foglalatnyi vastagságú, kétventilátoros hűtést. Ennek hossza 25,8 cm, így mini-ITX házaknál ellenőrizni kell, hogy belefér-e a helyére. A nagy méretnek előnye is van, mégpedig a minimális zajszint. A Twin Frozr V hűtésnek nem jelent gondot az R7 370-es GPU hűtése, sőt, amikor 2D-módban, Windows asztalon használjuk gépünket, a ventilátorok le is állnak, így teljesen passzív hűtésű kártyát kapunk. A teszt során hosszú órákon át terheltük a kártyát, de még ilyenkor is néma csendben dolgozott.


Ez a hűtés ebben ezen az árszinten abszolút elfogadható, de azért meg kell említenünk, hogy rövidebb kártyának jobban örültünk volna, ahogy a hátlapi merevítő fémlapot is hiányoltuk. A passzív működés külön jó hír, sőt, az MSI gondolt a plexi oldallapos házzal rendelkező felhasználókra is, és ledes MSI Gaming logót is tett a kártya élére. Windows alá letölthetjük az MSI Gaming appot, amelyben a led viselkedését (villogás, pulzálás, lélegzés, kikapcsolás) állíthatjuk kedvünkre. Ugyanitt a gyárilag előre meghatározott három üzemmód között is válthatunk. Ezek a Gaming, az OC és a Silent.


Belső

A külső alapján még abszolút bizakodóak voltunk, sőt, kilátásban volt, hogy ez bizony egy ajánlott vétel lesz. Ezért gyorsan be is néztük a motorháztető alá. Itt egy Trinidad XT, 28 nm-es GPU-t találtunk, amelyben 1024 shader szorgoskodik a GCN 1.0 architektúra jóvoltából. Mindehhez ma a az alsó-középkategóriában elegendő, 2 GB GDDR5 RAM kapcsolódik 256 bites adatkapcsolaton. A fogyasztás abszolút menedzselhető, és csupán egyetlen, hattűs kiegészítő tápcsatlakozóra van szükségünk. Mindehhez az MSI némi gyári tuningot is adott, amire szüksége is van a kártyának.


Mérések, összegzés

A videokártya próbája a játék, ezért nem is vártunk tovább, rázúdítottuk a játékcsomagunkat, hogy kiderüljön, milyen kártya is valójában az R7 370. Az AMD pozícionálása szerint ez egy MOBA-soknak, alkalmi kocajátékosoknak készült, nekik erős kártya, így a full HD sem túlzás. Mi persze nem csak könnyed, laza, 3-4 éves címeket futtattunk rajta, hanem igazán hardverigényes címeket is, méghozzá teljes részletesség és full HD felbontás mellett.


Nos, azt vártuk, hogy nem lesz túl gyors a kártya, de az eredmények egy kicsit még rosszabbak lettek. Ezek fényében kijelenthetjük, hogy az R7 370 FHD játékra nem ajánlott, talán csak közepes vagy alacsony felbontás mellett. A 720P-s HD felbontás már közelebb áll a kártya képességeihez, itt nem lesz sebességgondunk, csupán a látvány romlik. Full HD-ben a Metro: Last Light, Thief vagy a Far Cry 4 alatt mért 40 fps körüli sebesség nem hangzik rosszul, de ez a tempó a játék során gyakran 10 fps alá zuhant, amitől szaggató, játszhatatlan lett a játék, így a maximális részletesség nem opció.


De ez alapján még azt mondanánk, hogy átlagos játékra megfelelő az R7 370, ráadásul 2 GB-nyi memóriával egy darabig nem érhet meglepetés HD@high, vagy FHD@medium beállítások mellett. Azonban ennél is rosszabb hír, hogy a HD7850/R7 265-ről átcímkézett R7 370 bizony csak GCN 1.0 szabványú GPU, így a FreeSync-től és egyéb, fejlett szolgáltatásoktól is elesünk, ahogy a DirectX 12 támogatás feature level szintje is a legalacsonyabb a Radeonok között.


Ha mindez még nem lenne elég riasztó, pillantsunk rá a kártya árára is, és ez az, ami miatt már tényleg nem tudjuk ajánlani a ezt a VGA-t. 35 ezer forint magasságában azt mondhatnánk, végre van előrelépés a videokártyák világában és az R7 370 egy kiváló, belépőszintű VGA, de ezt nem mondhatjuk. Az MSI kártyája a középdrága (vagy közepesen olcsó) 370-esek közé tartozik, de így is 55 ezer forint felett van a legolcsóbb helyeken, ami elfogadhatatlanul magas. Egy R9 270 gyorsabb, jobb kártya és 50 ezer forint, sőt, 51 ezer forintért már Asus RoG tuningos R9 270X-es kapunk, ami reggelire megeszi az R7 370-et. Ha árban pár ezer forinttal feljebb megyünk, de még 60 ezer forint közelében maradunk, GTX 960-at kapunk, vagy ha AMD oldalhoz ragaszkodunk, találunk még ebben az ársávban R9 285-öt is (ez már az R9 380 átmatricázás előtti változata).

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.