Hirdetés

5 biztonsági tipp az okostelefonodhoz



|

Egy kis emlékeztető néhány témakörrel kapcsolatban - a fokozott mobilos biztonságért.

Hirdetés

Az egyre növekvő online fenyegetések és egyre drágább kütyük mellett sosem lehet eléggé biztosra menni, ha az okostelefonunk biztonságáról van szó. Adunk néhány tippet, amelyeket szem előtt tartva nem csak az adataink, de maga az eszközünk is kevésbé lesz kitéve a veszélyeknek. 

Hirdetés

 

Használj jelkódot

Egy okostelefon rengeteg személyes információt tartalmaz: szöveges üzeneteket, e-maileket, névjegyzéket, képeket és más egyebeket, amelyeket nem lenne jó, ha bárki látna. Ha kivisszük a telefont otthonról, érdemes legalább egy négy számjegyű jelkódot használni a zárolt képernyő biztosítására. A valódi jelszó még jobb, de természetesen az ujjlenyomat is megfelel, ha a készülék támogatja. 

 

Kell egy kód vagy jelszó is

 

Nincs nyomon követés használata

A "nincs nyomon követés" funkció lényege, hogy a böngésző egy kérelmet küld el a weboldalaknak arra vonatkozóan, hogy ne gyűjtsék be az adatainkat, és ne bombázzanak minket személyre szabott hirdetésekkel. A funkciót Androidon a Chrome, iOS-en a Safari egyaránt támogatja. Természetesen a semmitől jobb a nyomkövetés ilyen tiltása, de ezzel még nem garantálható, hogy mindegyik oldal tiszteletben is tartja a böngésző által továbbított kérésünket. 

 

Elveszett telefon felkutatása

Android és iOS rendszereknél egyaránt érdemes élni a gyári lehetőséggel, és vagy az Android Eszközkezelőt vagy az iPhone keresése szolgáltatást igénybe venni. Ezek segítségével nem csak felkutatható egy ki tudja hol elveszett okostelefon, de amíg előkerül, zárolható is a hozzáférése. 

 

Zárolható is távolról

 

A tulajdonos adatai

Ha elveszett a telefon, és esetleg olyan valaki kezébe kerül, aki azt visszaszolgáltatná, valahogyan meg is kell találja a tulajdonost az illető. Éppen emiatt érdemes némi elérhetőségi adatot megadni magunkról a készülék beállításainál. Nem kell a teljes név, elég a keresztnév és a vezetéknév első betűje, valamint a telefonszáma mondjuk egy rokonnak vagy jó barátnak. 

 

Fizikai biztonság

A két előző tipp arra vonatkozott, mi van, ha az okostelefon eltűnik, esetleg ellopják. Ezeket a helyzeteket nem megoldani, hanem megelőzni célszerű, értelemszerűen. A fizikai lopás megakadályozása természetesen sokkal fontosabb az appok bebiztosításánál. Tartsuk a készüléket nehezen hozzáférhető helyen, mondjuk szoros első nadrágzsebben vagy a táska mélyén - mindenképp olyan biztonságos helyen, ahonnan nem lehet látni, hogy milyen új és trendi a készülék. 

 

Az egyik legrosszabb hely egy telefonnak

 

Ti mit tesztek a telefonotok biztonságban tartásáért?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.