Hirdetés

Így növeld az androidos üzemidőd - első rész



|

Megmutatjuk hogyan lehet általánosságban a legtöbbet kihozni egy androidos készülékből.

Hirdetés

Az okostelefonjaink egyre erősebbek, de az üzemidő területén sajnos nem mutattak hasonló fejlődést az elmúlt években. Mindössze néhány modellnél lehet elmondani, hogy remek üzemidővel rendelkezik, a legtöbb modern okostelefon ugyanis egy vagy két napnál átlagos használat mellett sem bírja tovább.

Hirdetés

Szerencsére van néhány olyan trükk, amelyeket ha követünk és betartunk Androidon, akkor a készülék akkumulátorából a lehető legtöbbet hozhatjuk ki. Ehhez adunk most néhány tippet, általánosságban.

 

Energiafogyasztási jelentés

Az Android képes jelentést mutatni az energiafogyasztásról, amelyből kiderül, hogy mi viszi el az értékes százalékokat. Általában a képernyő és maga az Android rendszer, de ettől függetlenül hasznos a statisztika, ha egy konkrét alkalmazással vagy akár többel a háttérben van gond.

 

Néha egy-egy appot itt is le lehet fülelni

 

A felesleges appok törlése

Sokszor van, hogy rengeteg appot és widgetet gyűjtünk be a kezdőképernyőinkre, amelyeket semmire sem használunk. Ezektől már csak a kényelem miatt is érdemes megszabadulni, majd a következő lépésben a gyárilag telepített felesleges vagy bloatware alkalmazásokat és szolgáltatásokat is ajánlott letiltani. Mindez nem feltétlen lesz láthatóan jó hatással az üzemidőre, de jó kezdet, és a használatot is könnyíti.

 

A kínálat elég nagy Androidon

 

A nyomulós appok bezárása

Sajnos sok olyan app létezik, ami a háttérben hagyva különösen aktív marad. Némelyik egy kis ikont is hagy az értesítési sávban, jelezve, hogy továbbra is dolgozik. Néha ezek az alkalmazások ugyanitt egy külön kilépési gombot is megjelenítenek, amelynek a használatával érdemes élni - így a program tényleg be lesz zárva, és nem meríti a készüléket a háttérből.

 

Van, ami a háttérben fut tovább

 

Szinkronizálás

Amikor rengeteg e-mail-fiókot, közösségi fiókot és online szolgáltatást állítunk be és használunk, akkor arra is gondolni kell, hogy az összes állandó szinkronizálása adatforgalommal jár, és bizony az akkut is jobban meríti. Éppen emiatt érdemes alaposan átnézni a fiókokat és szolgáltatásokat, és mindegyiknél eldönteni, hogy milyen időközönként van értelme a szinkronizálásnak, begyűjtésnek. Ha nem akarunk azonnal értesülni minden levélről, akkor 30 vagy 60 perces időköz is megadható. Gyakran a külsős appok beállításaiban is lehet találni ilyen opciót. Érdemes élni a lehetőséggel, értékes százalékokat jelenthet a jó beállítás.

 

Gyakran az appokban is van hasonló beállítás

 

Nektek milyen okostelefonotok van? Elégedettek vagytok az üzemidejével?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.