Milyen videolejátszót használjunk Androidon?



|

A gyári lejátszóknál nagyobb tudású, kényelmesebb szoftverek is elérhetőek.

Az okostelefonok és táblagépek a szórakozás kifogyhatatlan forrását jelentik, a klasszikusnak mondható zenehallgatás és játék mellett akár videózhatunk is a buszon ülve. Minden androidos készüléken található videolejátszó, némelyik gyártó hozzáadott értékként saját fejlesztésű szoftverrel is próbál kedveskedni a vásárlóknak. Sajnos időnként problémákba ütközhetünk: hiányzó funkcionalitás, lejátszhatatlan videofájlok, érthetetlen okból akadozó lejátszás, instabilitás. Hála égnek az esetleges problémáink pillanatok alatt megoldhatóak, a Play Áruház kínálatában számos minőségi lejátszó található.


MX Player

Meglátásunk szerint ezt érdemes elsőként kipróbálni, ingyenes és fizetős (1500 forint, cserébe nincsenek reklámok) verziója egyaránt létezik. A listán szereplő alkalmazásokhoz többségéhez hasonlóan saját videokodekekkel érkezik, így olyan mozgóképeket is képes lejátszani, amelyekbe a telefon vagy tablet gyári lejátszójának beletörik a bicskája. Nem elhanyagolható, hogy az MX Player képes egyes videókat a GPU segítségével hardveresen dekódolni, míg az egyéb kodekek egy része esetében elérhető a CPU-n való többmagos dekódolás. Mindkettő jobb teljesítményt, hosszabb akkus üzemidőt eredményez.


Lejátszás során többujjas gesztusokat is használhatunk (kicsinyítés-nagyítás), a hangerő mellett a kijelző fényereje is állítható egyetlen ujjmozdulattal. Az MX Player rengeteg feliratformátumot kezel, a gyerekzárnak köszönhetően pedig a gyerkőcök nem tudnak véletlenül hívásokat indítani, egyéb alkalmazásokat futtatni.


BSPlayer

A Windows rendszeren régebben elképesztően népszerű BSPlayer androidos változata szintén képes a GPU-s és többszálas dekódolásra, a legutóbbi frissítése óta pedig már az Android 5.0-n is garantáltan működik. Ebben is van gyerekzár, képes automatikusan feliratokat keresni, továbbá Wi-Fi-n keresztül a helyi hálózat valamelyik számítógépén megosztott videókkal is megbirkózik, így nem kell felmásolni a készülékre a lejátszani kívánt állományokat. Az ingyenes verziója reklámokat jelenít meg, ezektől 1512 forintért szabadulhatunk meg mindörökre (plusz a fizetős változat kísérleti Chromecast-támogatással is rendelkezik).


GPlayer (Super Video Floating)

Elsősorban táblagépeken érdemes kipróbálni a lejátszót, méghozzá a nevében sugallt funkcionalitás miatt: képes egy lebegő „ablakban” más éppen használt alkalmazások felett lejátszani a videókat. Okostelefonokon a kis kijelzőátló miatt nem sok értelme van a funkcionalitásnak, de azért nem árt tudni, hogy ilyen is van.


VLC Player for Android (beta)

A listát egy klasszikussal zárva természetesen a mindig népszerű VLC Playert is használhatjuk, ez a cikkünk egyetlen nyílt forráskódú alkalmazása. A fejlesztők bevallása szerint nem feltétlenül szuper stabil, a hardveres dekódolás pedig csak bizonyos típusú eszközökön működik. A formátumok terén mindenevő, hangszínszabályzóval is rendelkezik.

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.