Amerika nukleáris fegyvereinek beszállító cégét támadták meg zsarolóvírussal
A Sol Oriens vállalat az USA több állami szervével is partnerkapcsolatban áll.
Az elmúlt időszakban viszonylag gyakori jelenséggé vált, hogy nagyobb vállalatokat is éri ransomware, vagyis úgynevezett zsarolóvírusos támadás. Egy májusi kimutatás szerint hatalmas anyagi károk érhetik a cégeket, amelyeket felkészületlenek az ilyen jellegű vírusok ellen. A ransomware lényege, hogy a támadók titkosítják az áldozat saját adatait, amelyekhez a hozzáférést csak váltságdíj kifizetése után adják vissza.
Idén májusban például egy amerikai biztosító közel 40 millió dollárt kényszerült fizetni a Phoenix hackercsapatnak, mivel a vállalat más megoldást sajnálatos módon nem talált.
Hasonlóan nagy profilú vállalatot talált meg nemrégiben a REvil ransomware csapat, amely tagjai egy kapcsolódó dark web honlapon büszkélkedtek a sikeres támadással. A Bleeping Computer információi alapján a Sol Oriens cég dolgozóinak fizetési adataihoz, illetve több munkavállaló társadalombiztosítási számához (vagyis a Social Security Number, avagy SSN-hez) fértek hozzá a hackerek.
A Sol Oriens nukleáris fegyverek és védelmi eszközök gyártásával foglalkozik, egyik kiemelt partnere az USA védelmi minisztériumának és az energia minisztériumának is. A REvil azzal fenyegeti a vállalatot, hogy versenytárs cégeknek fogja kiadni a megszerzett adatokat.
A Sol Oriens vezetősége május végén megerősítette, hogy egy kibertámadás miatt adatszivárgás történt, de egyelőre több részletet nem közöltek a zsarolóvírusos támadást illetően.