Hirdetés

Négyszáz szelfit lőtt magáról egy kíváncsi medve



|

A jól megtermett fekete medve egyetlen éjszaka alatt termelt annyi szelfit, mint sokan egész életükben.

Hirdetés

Habár a "szelfi" (selfie) kifejezés csak a 2010-es években terjedt el a világon, maga az önfotózás egészen a fényképezés hajnaláig, 1839-ig és a dagerrotípiákig nyúlik vissza, így már közel 200 évet ölel fel a saját magukat lencsevégre kapó emberek története.

Könnyen lehet azonban, hogy a műfaj legnagyobb rajongója nem is közülünk, vagy a felmenőink közül kerül ki, egy amerikai medve ugyanis annyira beleszeretett a szelfizésbe, hogy az egész világot bejárta a híre.

A négylábú jószág még novemberben botlott bele egy vadkamerába, amit a coloradói Boulder városától nem messze üzemeltet a környékért felelős kormányzati szervezet, a City of Boulder Open Space and Mountain Parks (OSMP).

Hirdetés

A mozgásra aktiválódó kamera aznap éjjel összesen 580 fotót készített, amiből nagyjából 400 ezt az egyetlen medvét ábrázolja, aki fokozott érdeklődést mutatott a technológia iránt.

Érdekesség, hogy az OSMP már néhány nappal később megosztotta az Instagramon a sztorit, de nagyközönség csak akkor figyelt fel rá, amikor nemrég a Twitterre is kikerült a fenti poszt. Ez szült is némi félreértést, hiszen a medvék jelenleg épp a téli álmukat alusszák.

A fotogén állatnak mindenesetre már neve is van: egyszerűen "Selfie Bearnek", vagyis szelfimedvének keresztelték el a rajongók, akik közül most néhányan azt kérik, hogy az OSMP tegye közzé a maradék 396 fotóját is. A szervezet ezt ugyan a cikkünk írásáig nem tette meg, de a váratlanul kirobbant nemzetközi medvelázra reagálva nyilvánosságra hozott egy 16 felvételből álló albumot.

Komolyabban érdekel az IT? Informatikai, infokommunikációs döntéshozóknak szóló híreinket és elemzéseinket itt találod.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://pcworld.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.