Kevés bonyolultabb eszköz létezik, mint egy számítógép, konzol, vagy éppen okostelefon. Az érzékeny komponensek és alkatrészek bonyolult hálózata a legkisebb külső behatásra felborulhat, az eszköz pedig akár véglegesen is tönkre mehet. Ennél már csak a merevlemezek és flopik érzékenyebbek, amelyek mágneses elven rögzítik pótolhatatlan adatainkat. Elég a legkisebb fizikai behatás, és fájljainknak máris búcsút inthetünk, sőt talán az adathordozót is vihetjük a legközelebbi hulladékudvarba.
Ezek tükrében nem csoda, hogy a legtöbben ódzkodnak attól, hogy mágneses fejű csavarhúzóval essenek PC-jük, játékkonzoljuk vagy mobiltelefonjuk javításához. Pedig a fenti tények - miközben nem hazugságok - azért nem teljesen fedik a valóságot.
A modern komponensek, eszközök tervezésekor kifejezetten ügyelnek a gyártók, hogy a lehető legellenállóbbak legyenek a külső behatásokra. Ez nem csupán az okostelefonokra, de még a videokártyákra, alaplapokra is igaz, amelyeket ma már méretes fémlapok hivatottak megóvni a karcoktól, deformálódástól. Mondanunk sem kell, hogy a mágneses csavarhúzó hatalmas előny szerelés közben, ugyanis az apró csavarok nem esnek be a gép belsejébe, nem kell csipesszel rásegíteni a szűk helyeken, így gyorsabb és kényelmesebb a szerelés. A profi mágneses csavarhúzókat sem ész nélkül tervezik, kifejezetten csak annyira mágneses ezek vége, hogy egy-egy csavart megtartsanak, de a komponenseket még véletlenül se károsítsák.
Gyere, és legyél te is PC World Plus tag!
Olvasd tovább minden cikkünket és élvezd a tagoknak járó extra kedvezményeket egész hónapban akár egy pizzaszelet áráért!
Kipróbálom