Hirdetés

Így szerkeszd videóidat és fotóidat mobilon!



|

Okostelefonoddal nemcsak remek felvételeket készíthetsz, hanem módosíthatod is azokat. Megmutatjuk, hogyan lehetsz profi képszerkesztő és videóvágó mobilon.

Hirdetés

Videószerkesztés mobilon

Több alkalommal is sikeresen bizonyították már, hogy értő kezekben az okostelefonok videókamerája akár még mozivászonra szánt tartalommal is képes meglepni a felhasználókat, arról azonban már sokkal kevesebb szó esik, hogy a mobilok nem csupán a rögzítés, de a szerkesztés során is jól használható társaddá válhatnak. Mivel alapvetően kevesen igénylik az editálás lehetőségét, ennek megfelelően a beépítetten elérhető módosítóprogramok még a fotós szerkesztőkénél is szerényebb funkcionalitással bírnak. Mindössze a felvétel vágását várhatod el tőlük reálisan, minden egyéb (az effektelés, a mélyre ható szerkesztés, a hangsáv és felirat hozzárendelése vagy a formátumváltás) már külső segítséget igényel.

Jó hír, hogy a választék kellően gazdag, ám épp ebből fakad, hogy nem olyan egyszerű megtalálni azt a programot, amelyik a leginkább kézre áll. És ha netán ingyen szeretnéd megúszni az egészet, akkor még nehezebb dolgod lesz.

Felvétel külső szoftverrel

Általában rengeteg hasznos funkcióval kecsegtetnek az okostelefonok beépített kameraalkalmazásai, videózáskor azonban hamar korlátokba ütközünk a beállítási lehetőségeket böngészve, még professzionális módban is. Természetesen a felbontást, a képkockasebességet és néhány készüléken még a mikrofonok élesítését is kezelheted a beépített appon belül, ám ha olyan nyersanyagra vágysz, amelyhez valamilyen hardveres kiegészítőt is használnál, akkor nincs más megoldás, mint segítségül hívni egy harmadik féltől származó szoftvert. A legtöbb mobil beépített képalkotója ugyanis képtelen például az USB-s mikrofonokat kezelni, a különféle szenzorok pedig még a gimballokkal is könnyedén összetűzésbe kerülhetnek.

Fontos a hardver

A fotókkal viszonylag egyszerű dolgod van, ha bele kívánsz piszkálni a felvételbe, elvégre a statikus állóképen végrehajtott módosítás mindössze egyetlen képkockát érint, emiatt értelemszerűen a hardverigény is lényegesen elenyészőbb a videószerkesztés követelményeihez mérten. Éppen ezért láthatod az appáruházakban a videómanipulációra szakosodott alkalmazások termékoldalán tulajdonképpen rendszerkövetelményként feltüntetve az ajánlott SoC-t is.

Ennek meglehetősen prózai oka van, az ilyen jellegű szerkesztésnek ugyanis bizonyos hardveres erőforrások a feltételei, és ezeket általában csak a topliga játékosai képesek teljesíteni. Ha nem látsz ilyet a leírásban, akkor előfordulhat, hogy szoftveresen próbálja meg pótolni a hiányzó erőforrásokat az alkalmazás, ilyenkor azonban csak azt fogod észrevenni, hogy villámgyorsan merül majd telefonod akkumulátora, és emellett erősen fel is hevül a komoly terhelés hatására. Szóval ha az egyszerű vágásnál és összeillesztésnél komolyabb terveket dédelgetsz, akkor jobban teszed, ha az elmúlt egy-két év csúcskategóriás kínálatából választasz okostelefont.

Ideális szoftver

Amennyiben egy univerzálisan bevethető videószerkesztőre vágysz, mindenképp olyan alkalmazást keress, amelyikkel lehetséges az idővonalas munkavégzés. Feltételezve, hogy valamilyen többcsatornás megoldást szeretnél életre hívni, szintén fontos, hogy egyszerűen kezelhető legyen a felület, találd meg benne a hangsávok cseréjének és módosításának lehetőségét. Ezenkívül a program a csatolt klipek szerkesztésére is kínáljon megfelelő mennyiségű opciót, és természetesen az sem jelent hátrányt, ha élesíthető effektusokat (áttűnéseket, szövegmegjelenítéseket, egyedi tartalomfunkciókat) is szép számmal tartalmaz. Ha ráadásul PC-s változattal is rendelkezik a kiszemelt alkalmazásod, érdemes lehet egy kicsit kutatnod, hogy milyen átjárásra nyílik alkalmad a platformok között, mert ezáltal rengeteg időt és erőfeszítést megspórolhatsz. Mivel a legtöbb alkalmazásnak létezik ingyenes próbaverziója - amit nagyrészt korlátlanul használhatsz vízjelezett videós kimenet készítésére -, kitapasztalhatod, hogy melyik az a szoftver, amelyik a számodra legideálisabb funkciókkal bír, és még az árazását is kielégítőnek találod.

A legjobb ingyenes appok

YouCut

Egyszerűen kezelhető, és ami a legfontosabb, teljesen ingyenes szolgáltatáskínálattal áll rendelkezésedre ez az applikáció, amely a vágás mellett klipkészítésre is használható, mivel a jelenetek összefűzése, extra hangsáv hozzáadása sem akadály számára. Sőt, beépített effektusokat és áttűnéseket is alkalmazhatsz, a videó készítésekor pedig a szoftver vízjele miatt sem kell aggódnod.

PowerDirector

A program számos hasznos szolgáltatást kínál a felhasználóknak, az ingyenes verziónál maradva azonban egy meglehetősen feltűnő vízjel kerül felvételeidre. Amennyiben meg tudsz barátkozni ezzel, akkor egy teljes értékű videószerkesztési eszköztár nyílik meg előtted, amely egy átlátható idővonalon segíti a szerkesztési folyamatokat. A szoftver emellett profi hangkeverővel is hozzájárul alkotásod megszületéséhez.

Quik

Ha szereted magad a szoftveres algoritmusokra bízni, és nem merülnél el különösebben a videószerkesztési folyamatokban, de mégis látványos klipeket készítenél, akkor a Quik telepítését javasoljuk. A szoftver a kiválasztott téma és a használni kívánt videók alapján automatikusan generálja az alkotást, persze azért néhány helyen beleszólhatsz a folyamatba (kicserélheted a zenét, módosíthatod a témát és az áttűnéseket is).

A legjobb fizetős appok

KineMaster (1790 Ft/hó)

Rengeteg funkcióval rendelkezik a KineMaster, ráadásul még az ingyenes verzió használata során is szinte mindenhez hozzáférsz. Ha viszont komolyabban foglalkoztat a mobilos videószerkesztés világa, érdemes az előfizetéses modellre váltanod, így ugyanis megszabadulsz az egyébként zavaró reklámoktól, vízjelmentes videókat készíthetsz, és mindezek tetejébe még a 4K-s felbontás is elérhetővé válik.

ActionDirector Premium (1399 Ft/hó)

Egy igazi mindenesként nemcsak a videók szerkesztését, hanem a felvételét is intézheted ennek az appnak a segítségével. Természetesen ingyenes változata is elérhető, de limitált funkcionalitással és vízjeles videó-előállítással, arra azonban tökéletes lehet, hogy felmérd a szoftver tudását. A program kezelőfelülete átlátható, az egyes funkciókhoz könnyedén hozzáférhetsz, a szerkesztési eszköztárban pedig mindent megtalálsz majd, amire szükséged lehet.

Pinnacle Studio Pro (4790 Ft)

Egészen komoly, már-már asztali szerkesztőprogramokat idéző felülettel és szolgáltatáskínálattal áll az iOS-tulajok rendelkezésére a Corel applikációja, amely a könnyebb szerkesztés érdekében Storyboard és Timeline nézetet is kínál. A programmal készített alkotásokat a szoftver saját formátumába is exportálhatod, így később akár számítógépes környezetben is folytathatod a módosításokat.

További informatív cikkekkel, remek teljes verziós programokkal, biztonsági szoftverekkel és értékes PC-játékokkal leszel gazdagabb, ha megvásárolod a 2021/01-es PC World magazint

Oldalak: 1 2 3

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.